26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
MARTI'DAN GERİ ALINAN MARMARİS MALİYE KAMPI TESİSİ KİRAYA VERİLDİ
Hazine'ye ait arazi ihalesine 12 firma teklif verdi, ihaleyi 10 yıl süreyle yıllık 2 milyon 601 bin lira bedelle Ali Tezdiğ kazandı.Martı'dan 'Yargı süreci devam ediyor' açıklaması yapıldı....

 

Marmaris  İçmeler’de bulanan, "Maliye Kampı" olarak bilinen Maliye Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme tesisi , "açık teklif usulü" ile ihale yıllık 2,6 milyon liraya kiraya verildi.
 
Tesis ve arazi, 2011'de, 4 milyon 920 bin lira bedelle, 49 yıllığına Martı Grubu’na verilmiş, ancak grup yatırıma başlamayınca sözleşmesi iptal edilerek arazi ve tesis geri alınmıştı.
 
Tesis, ilk ihalesinin yaklaşık yarısı fiyatına 10 yıllığına kiraya verildi.
 
Martı: yargı süreçi devam ediyor
 
Bu arada Martı'dan konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle deniyor:
 
Maliye Bakanlığı, Muğla İli, Marmaris İlçesi, Kumlu Örencik Mevkii’ndeki 2469, 2471, 2472, 2473 parsel no.lu 22.581 m² alana sahip taşınmazları, üzerine yeni bir konaklama tesisi inşa etmek ve 49 yıl süre ile işletmek üzere kesin tahsis amacıyla en yüksek teklifi veren Şirketimize ihale etmiştir.
 
Ancak ön izin süresi içindeki işlemler ve proje çalışmalarımız devam ederken eski tapu maliki olduğunu iddia eden şahıslar tarafından Maliye Bakanlığı’na açılan dava nedeniyle, GYO mevzuatı gereği ilgili parseller portföyümüze alınamamıştır.
 
Bu hukuki durum nedeniyle konu yargıya intikal etmiştir ve devam etmektedir. Bu arada Maliye Bakanlığı 12.05.2017 tarihinde söz konusu parseller üzerindeki mevcut Maliye Kampı tesislerinin kullanımı amacıyla 10 yıllık bir kiralama ihalesi yapmıştır.
 
Yargı süreci devam etmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
 

12-05-2017 11:55

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.