26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TUI ÇİN'DEN 1 MİLYON TURİST ,1 MİLYAR AVRO CİRO HEDEFLİYOR
TUI CEO'su Joussen, seyahat pazarında Çin'in Almanya'dan daha hızlı geliştiğini, Çin'in bu alandaki büyümesinin dünya seyahat endüstrisi için umut verici olduğunu söyledi...

 

Avrupa seyahat pazarının lideri TUI 2022 hedeflerini içeren yeni programını açıkladı.
 
"TUI 2022" programına Çin'den 1 milyon turist ve 1 milyar ciro hedefi koydu.
 
Raporda bu hedefe ulaşmak için pazar olarak başta Çin olmak üzere Güney Amerika ve Asya'da atağa geçilerek pazar payının artırılması için en yeni dijital teknolojilerin kullanılacağı belirtiliyor.
 
TUI CEO’su  Fritz Joussen, 10 Mayıs’ta Şanghay'dai başlayan ITB Çin Fuarının açılışında yaptığı konuşmada TUI olarak  hızla büyüyen Çin çıkış pazarında nasıl büyümek istediklerini anlattı.
 
TUI CEO'su " Almanya ile karşılaştırıldığında Çin seyahat pazarının çok daha dijital olduğunu” belirterek "Çin'de tatilciler rezervasyonlarını daha çok akıllı telefonlarla yapıyor. Bu, dijital teknolojimizi kullanarak bu potansiyel pazarı Çinli ortaklarımızla geliştirme hırsımızı kamçılıyor” dedi.
 
Joussen, TUI olarak Alibaba’nın yan kuruluşu Fliggy ile işbirliği yoluyla Çin'de uluslararası alanda güçlü bir marka konumlandırmayı hedeflediklerini belirterek, Çin’de şimdi uluslararası tui.com portalını kullandıklarını söyledi.
 
Konuşmasında Çin’in önümüzdeki beş yılda seyahate çıkan kişi sayısının 700 milyon kişiyi bulacağı, Çin’in turizmdeki  hızlı büyümesinin seyahat pazarı için umut verici olduğuna işaret eden belirten Joussen, konuşmasında şunları söyledi:
 
"Özellikle genç Çin gezginleri arasında yeni seyahat eğilimleri görüyoruz. Uzun süre şehir molaları, kültür ve alışveriş odaklandı. Genç Çinli tüketiciler şimdi 'Batı tarzı' güneş ve plaj tatilleri, spor, sağlıklı yaşam ve rahatlama keşfediyorlar.
 
Çin, Asya'nın seyahat merkezi olacak. Malezya, Tayland ve Vietnam'da Çinli müşterilerimize tatillerini Avrupa'daki Alman, Fransız veya İsveçli müşterilere sunduğumuz şekliyle sunmayı hedefliyoruz."
 
Joussen konuşmasında TUI olarak özellikle Maldivler,Tayland ve Vietnam'da çalıştıkları otellere Çin’li turist göndermeyi hedeflediklerini, bu kapsamda Maldivler'de açtıkları ilk Robinson kulüplerini pazarlamayla başladıklaranı oraya  Çin, Japonya ve Kore'den müşterni aldıklarını söyledi.
 
Joussen, TUI’nin Çin’de 350 satış noktası olan en büyük tur operatörü olduklarını, Çin'deki en büyük seyahat acentesi ağına sahip olan CTS ile uzun zamandır devam eden bir ortaklığa sahip olduklarını belirtti.
 

12-05-2017 03:35

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.