26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
REFERANDUM KÖTÜ GİDEN ALMANYA PAZARINI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Yapılan bir ankete göre, Almanların yüzde 82'si artık Türkiye'ye seyahat etmek istemediğini bildirdi. Alman Dışişleri Bakanlığı seyahat uyarısını referandum sonrasında güncelledi.
Turizmgazetesi- 16 Nisan'da yapılan sonuçları tartışmalı anayasa değişikliğine yönelik halkoylamasının turizme etkileri görülmeye başladı.
 
Almanya'da yayımlanan haftalık Focus dergisinin yaptırdığı bir anket, turizmde Almanya pazarında Türkiye'yi zor günlerin beklediğini ortaya koydu. 
 
Focus dergisi için Emnid araştırma şirketi tarafından yapılan ankete göre, Almanların yüzde 82'si artık Türkiye'ye seyahat etmek istemediğini bildirdi.  Katılımcıların yüzde 16'sı ise, Türkiye'ye tatil için gideceğini belirtti.
 
Emnid araştırmasına göre, Alman kadınları erkeklere oranla Türkiye'ye gitmek konusunda daha katı. Alman kadınların yüzde 87'si Türkiye'ye gitmek istemediğini beyan ederken, bu oran erkeklerde yüzde 77 seviyesinde bulunuyor.
 
Emnid araştırmasının Almanya’da salı ve çarşamba günleri toplam 1004 kişi arasında yapıldığı kaydedildi. 
 
Araştırma kapsamında, "Türkiye, son referandum sonuçlarından sonra sizin için bir tatil ülkesi midir?" sorusu yöneltildi. Yanıt seçenekleri arasında ise "Evet", "Hayır", "Bilmiyorum" ve "Yanıt Yok" yer aldı. 

Alman Dışişleri uyarısını güncelledi 

Öte yandan Almanya Dışişleri Bakanlığı, referandum sonrasında Türkiye’ye gidecek vatandaşlarına yönelik seyahat uyarılarını güncelledi. Dışişleri Bakanlığı’nın internet sayfasında yer alan 19 Nisan tarihli güncellenmiş seyahat ve güvenlik uyarılarında, 16 Nisan’da yapılan referanduma dikkat çekildi.
 
Açıklamada, “16 Nisan 2017’de Türkiye’de anayasa değişikliği konusunda referandum yapıldı. Referandumun resmi sonuçlarının Nisan ayı sonuna doğru açıklanması beklenmektedir. Gösterilerin olması ve büyük toplantılar yapılması ihtimal dışı değil. Seyahat edeceklere siyasi gösterilerden ve genel olarak büyük kalabalıklardan uzak durmaları tavsiye edilir” denildi.

 


20-04-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.