26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TURİZM YAZARLARINDAN TROYA YILINA DESTEK
İstanbul ve Antalya'da görev yapan çoğunluğu TUYED (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) üyesi turizm yazarları, Troia Yılı'na destek vereceklerini açıkladı.
 
Çanakkale’de 2018 yılında uluslararası etkinliklerle kutlanacak olan ‘Troya yılı’ çalışmaları devam ediyor.
 
Troya yılı ile ilgili yürütülen çalışmaları yerinde incelemek için,  kısa adı TUYED olan Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği’nin İstanbul ve Antalya’daki yönetici ve üyelerinin de olduğu heyet Çahnakkale’ye gitti
 
İki gün boyunca Çanakkale Şehitliği’nin yanı sıra çeşitli turistik mekânları gezen TUYED üyesi gazeteciler, daha sonra Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın da katılımıyla Parion Otel’de yerel yöneticiler ve sektör temsilcileriyle buluşup bilgiler aldı.
 
Troya yılı çalışmaları ile ilgili bilgi veren Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, uzun uğraşlar sonunda 2018’in Troia Yılı ilan edilmesini sağladıklarını belirterek, 2018 Troia yılında düzenlenecek etkinliklerin çok ses getireceğine inandıklarını söyledi. 
 
 
Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Aydeğer de  “5 bin yıllık geçmişe sahip Troia Antik Kenti UNESCO Dünya mirası listesine girişinin 20’nci yılı olan 2018'in Troia Yılı olması için Çanakkale olarak çok çalıştık. Konunun kamuoyu tarafından doğru algılanıp, tanıtılması açısından turizm yazarlarından destek bekliyoruz” dedi.
 
 
 
 

20-04-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.