26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
RUSYA'DAN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA : CHARTER YASAĞI OLASILIĞI VAR
Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Türkiye'ye charter uçuşların durdurulmasının hâlâ geçerli bir ihtimal olduğunu söyledi.

 

Rusya’dan Türkiye’ye charter seferlerinin iptal edilebileceğine ilişkin haberler ile ilgili olarak Rusya’dan tehdit gibi bir açıklama geldi.
 
Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Türkiye'ye charter uçuşların durdurulması ile ilgili yaptığı açıklamada böyle bir olasılığın hâla geçerli olduğunu söyledi.
 
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nın geçen hafta Rusya'dan charter uçuşları konusunda bir sıkıntı yaşandığı yönünde haberleri üzerine herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığını söylemesi üzerine, Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov ‘a yönelmtilen soru üzerine"Pozisyonumuz değişmedi. Rus havacılık ajansı (Rosaviatsiya) bir uyarıda bulundu. Bu uyarının içeriğini gördünüz. Şu anda buna ek olarak verilebilecek bir bilgi yok" yanıtını verdi.
 
Rus havayolu şirketleri 10 Nisan'da Rosaviatsiya'dan, Türkiye'deki iç siyasal durum nedeniyle bu ülkeye charter uçuşların durdurulabileceği uyarısının yer aldığı bir telgraf almıştı.
 
Kommersant gazetesi, Rosaviatsiya'nın Rus havayolu şirketlerini uyarmasının, ABD'nin 7 Nisan'da Suriye'yi vurması sonrası Rusya—Türkiye ilişkilerinin gerginleşmesinin bir sonucu olduğunu iddia etmişti.
 

20-04-2017 03:08

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.