26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
YUNANİSTAN REKORA GİDERKEN İSPANYA DOLDU, MISIR YÜKSELİYOR
Türkiye turizmde yaşadığı tarihinin en ağır krizi hergün biraz daha derinleşirken rakipler son yılların en parlak dönemini yaşıyor.

 

Türkiye’nin turizmde en büyük pazarı Almanya’da yılbaşından bu yana yaşadığı kayıplar  devam ederken rakip ülkeler peş peşe ataklarla rekora gidiyor.
 
İspanya Almanya’dan aldığı rezervasyonlarla yaz sezonunu şimdiden doldurdu. Yunanistan bu yıl rekor kırmayı hedeflerken Mısır da üç yıldır yaşadığı krizi aşarak pazarda hızla yükselmeye başladı.
 
Fvw Dergisinde yer alan habere göre Almanya’dan Mısır rezervasyonları, Ocak ayında yüzde 102, şubat ayında yüzde 52 arttı.
 
Almanya’dan Yunanistan rezervasyonları da Ocak ayında yüzde 101,  Şubat ve Mart aylarında yüzde 76 artışla patlama yaşadı.
 
Almanların ençok tercih ettiği destinasyonlardan İspanya’nın Mayorka’sına da talepteki artışlar sonucu kapasitenin şimdiden dolduğu belirtiliyor.
 
Fvw haberinde Akdeniz ülkelerinin üçü de yükselişte iken kayıpta olan tek destinasyonun Türkiye olduğu belirtiliyor.
 
Haberde Antalya'ya yapılan rezervasyonlardaki gerilemenin devam ettiği, ancak düşüşün son iki ayda tek haneli rakamlara indiği belirtiliyor.
 
 
 
Türkiye ile ilgili satışlar terörle ilişkilendiriliyor  
 
 

20-04-2017 02:19

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.