21.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
3 Yorum | Yorumlar
KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ TARTIŞMALARINDA TURİZM BAKANININ ADI DA GEÇİYOR
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın seçildiği Eskişehir'de hayır oyları % 57.6 çıkmıştı...

 

Referandumda bakanların seçildiği illlerde hayır oylarının yüksek çıkması hükümette bazı bakanların değiştirilmesini gündeme getirdi.
 
 
 
Referandum sonrası gündeme gelen kabine değişikliği Başbakan Binali Yıldırım’a sorulduğunda “Bu seçimden bütün partilerin alması gereken mesajlar da vardır. Biz de kendi payımıza düşen mesajı aldık. Ne gerekiyorsa o hususlarda adımları atacağız” yanıtı vermesi ile AKP’nin kabinede değişikliğe gideceği beklentisini güçlendirdiği şeklinde yorumlanıyor.
 
AKP içinden aldığı haberlerle bilinen Abdülkadir Selvi de Hürriyet Gazetesi'nde bugünkü köşe yazısında referandum sonuçları nedeniyle kabinede değişikliğe gidileceğini yazdı. 
 
Bakanlar kurulunda yapılacak değişiklikte 16 Nisan Referandumunda illerinde hayır oyu yüksek çıktığı için başarısız olarak kabul edilen bakanların öncelikli olacağı bekleniyor.
 
Seçildiği ilden hayır oyu yüksek çıkan bakanlar arasında Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da var. Avcı’nın seçildiği Eskişehir’de hayır oyları % 57.6 çıkmıştı.
 
2016 1 Kasım seçimlerinde Bakan Avcı’nın milletvekili seçildiği Eskişehir’de AKP yüzde 43, MHP yüzde 13 oy almıştı. Buna göre Referandum’da yüzde 56 evet oyu çıkması gerekirken, sonuç tersine oldu.
 
 
İllerinde referandumda hayır oyu  yüksek çıkan bakanlar
 
Başbakan Binali Yıldırım / İzmir: Yüzde 68.8 hayır
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu /  Antalya : Yüzde 59 hayır
 
AB Bakanı Ömer Çelik /  Adana : Yüzde 58.2 hayır
 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı /  Eskişehir : Yüzde 57.6 hayır;
 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci /  Denizli : Yüzde 55.5 hayır
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak/İstanbul :Yüzde 51.3 hayır
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya / İstanbul : Yüzde 51.3 hayır.
 
Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Türkeş / Ankara : Yüzde 51.1 hayır
 
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan / Mersin :Yüzde 64 hayır,
 
 
 
 
 
 
 
 

20-04-2017 10:33

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Uygun
24-04-2017 18:41
Bakan değişikliği
Birtek o mu tabi kaynaklar bakanı albayrak ic isleri bakanı ve dış isleri bakanı bunlar sanki çok olumlu topu gitsin
ahishavi
21-04-2017 09:47
YAZIK ....
İŞ BİLMEYEN NE KADAR ADAM VARSA AKP DÖNEMİNDE TURİZM BAKANI YAPILDI. KRİTER OY ALMA ÜZERİNE OLUR MU ? TURİZMİN KADEREİ TÜRKİYENİN KADERİ İLE AYNI. AVRUPA LİGİNDEN ORTA-DOĞU LİGİNE DÜŞEN TÜRKİYENİN TURİZMİ BİTMİŞTİR. YAZIK BU KADAR TESİSE , ÇALIŞAN İNSANLARA, EVDE UMUT VE EKMEK BEKLEYEN ÇOCUKLARA..... TURİZMİN BİTTİĞİ YERDE İNSANLIK BİTER...............
TurizmciMurat
20-04-2017 14:28
Turizm bakanını değiştirme ölçüsü
Turizm bakanının değişmesi Eskişehir oyuna göre yapılıyorsa vay halimize. Yine hükümetin turizme bakış açısının sığlığı ile karşı karşıyayız. Turizmi bilmediği ve bakan olarak sektöre en ufak bir artısı olmaması değil de Eskişehirde Hayır çıkmasıyla değişiyorsa zaten bitik turizm tamamen bitmiştir. Bu arada geriye dönük diğer turizm bakanlarına baktığımızda da gelir getirsin de nasıl getirise diye atanmış bakanları görmek mümkün. Uzun soluklu iş bilen iş yapacak ve sektörü kucakladığı gibi peşinden sürükleyecek bir babayiğit yok demek ki ülkede? O zaman ithal mi etsek?
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar