21.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
RUSYA'DAN KÖTÜ HABER: TÜRKİYE REZERVASYON VE SATIŞLARI DÜŞÜYOR
10 Nisan'dan bu yana rezervasyonlar yüzde 14, satın almalar yüzde 15 düştü

 

Rus havacılık ajansı Rosaviatsiya'nın Türkiye'ye charter uçuşların yeniden durdurulabileceği yönündeki uyarısı ardından Türkiye için yapılan rezervasyonlarda  “sert bir düşüş” olduğu belirtiliyor.
 
İzvestiya Gazetesi'ndeki haberde, Rus havayolu şirketlerinin, Rosaviatsiya'dan, Türkiye'deki "iç siyasi durum" nedeniyle bu ülkeye charter uçuşların durdurulabileceği uyarısının yer aldığı bir telgraf aldığı 10 Nisan'dan bu yana “Türkiye rezervasyonlarında yüzde 14, satın almalardaysa yüzde 15 oranında düşüş gözlemlendiği” belirtiliyor.
 
Haberde, tur operatörleri ve seyahat acentelerinin, kendilerini arayan müşterilerini Türkiye'ye yönelik herhangi bir yasak olmadığına ikna etmeye çalıştıkları belirtilerek, yeni rezervasyonlarda düşüş olurken önceden yapılan rezervasyonların nadiren iptal edildiği de belirtiliyor.
 
Kommersant gazetesi de, Rosaviatsiya'nın Rus havayolu şirketlerini uyarmasının, ABD'nin 7 Nisan'da Suriye'yi vurması sonrası Rusya-Türkiye ilişkilerinin gerginleşmesinin bir sonucu olduğunu iddia etmişti.
 
Sputnik bu konudaki haberinde “Türkiye'nin Kasım 2015'te bir Rus uçağını düşürmesi ardından Rusya ve Türkiye arasındaki charter uçuşlar Moskova tarafından durdurulmuştu. İlişkilerin yeniden normalleşmeye başlaması sonrasındaysa charter uçuşlar Eylül 2016'da yeniden başlamıştı” dedi.
 

18-04-2017 04:40

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar