21.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
TURİZMDE BU SABAH.COM YAYININA ARA VERDİ
Yayın Danışmanlığı'nı turizm eski bakanı Bahattin Yücel yapıyordu...

 

Turizm sektörüne yönelik yayın yapan online haber sitelerinden turizmdebusabah.com yayınına ara verdiğini açıkladı.

Portalın bünyesinde yer aldığı  Boyut Yayıncılık Sahibi Bülent Özükan kararı  "Evet'se, bize müsaade" başlıklı yazısı ile duyurdu.

turizmdebusabah.com Yayın Danışmanı Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel 'de okurlarına veda ettiğini yazdı

turizmdebusabah.com online sitesinin bünyesinde yer aldığı Boyut Yayıncılık'ın sahibi Bülent Özükan'ın yazısı şöyle

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

 
Boyut Yayıncılık olarak dijital yayıncılığa 1996 yılında başladık. Sonraki birkaç yıl içinde de TURSAB ve TUROB ile geliştirdiğimiz Hotel &Travel Guide işbirliklerimiz bizi turizmdebusabah.com'u yayınlamaya teşvik etti. Turizm pazarının özellikle yurtdışında büyümesinde ve tanıtılmasında minik katkılarımız olduğunu sanıyorum. Benzer faaliyette bulunan rakiplerimizle, turizm sektörünün haberleşme platformlarını oluşturduk. Sayfalarımızda, sektörün önemli isimlerinden binlerce makale yayınlandı. Türkiye bu yıllarda dünya turizm sektöründe bir başarı hikayesi yazdı.
 
Bugün turizmdeki başarı hikayesine ara verildiği görülüyor. Turizm, demokrasiyle gelişir. Turizm bakanımızın "Türkiye'nin artık deniz, kum, güneş turizmi satmayacağına ilişkin açıklamasını" okuduk. (Milyon yataklı kıyı otellerinin bir yerlere taşınması planlanıyor olmalı). Bakan ayrıca önümüzdeki yılların turizmde çok daha iyi olacağı müjdesini de verdi Hürriyet'teki haberde. 
 
Yapımı tamamlanma aşamasında yüzlerce otel yatırımı kabus gibi... 
 
Eski yıllardaki müşterilerini bekleyen binlerce tesis...
 
Turizmin tüm aktörleri, bugünlerde adeta kendi cenaze törenlerine hazırlık yapıyor gibiler...
 
 
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz. 
 
 
TEŞEKKÜRLER
 
Önce okuyucularımıza teşekkür etmek istiyorum. 
turizmdebusabah.com'da, başka hiçbir internet sitesinde bulunmayan bir sayaç var. Günün tarihinin hemen yanında ilk yayınlarımızdan itibaren kullanmaya başladık. Posta adresinize gönderdiğimiz ya da giriş yaparak ulaştığınız haber sitemizi "basılı gazete" gibi sayarsak 113.269.366 adet gazete ulaştırmışız sizlere... 17 yıla ve 365 güne bölersek günde 20.000 tirajlı ve en az 100.000 okuru olan bir gazete gücüne erişmişiz. (aynı IP adresini kullanan turizm işletmelerinde IP başına okur sayısı 7 olarak belirlendi). 
 
Bu gazeteyi amatör bir heyecanla hep profesyonel gazeteciler hazırladı. Bu gazeteye emek verenlerin sayısı bazı yıllarda aynı anda 8-10 gazeteciye kadar ulaştı. Eski Turizm Bakanlarımızdan Bahattin Yücel başyazarımız ve danışmanımız olarak ilk sayılarımızdan itibaren yanımızda yer aldı. 
 
Sondan başa doğru, Özlem Kapar, Mehmet Güneli, Eda Özsoy, Murat Kılıçarı, Bülent Can, Mustafa Sönmez, Cemal Balcı, Kaan Ezgimen başarılı gazetecilikleriyle bu gazeteyi yönettiler. Adlarını saymaya kalktığımızda çok uzun listeler oluşturacak olan katkıda bulunanlarımıza, fikirlerini sektörle paylaşan yazarlarımız ve en önemlisi okuduğu yorum ve haberlerin hemen altına tepkisini ve bilgisini ekleyen okuyucularımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.
 
Bu başarı hikayesi burada bitmedi...
 
Bitmeyecek... Bitmemeli...
 
Yılların bu denli hızlı aktığını fark etmeden, yüzlerce yazıyla kişisel görüşlerimi aktarmaya çalıştım.
 
 
Bahattin Yücel'in yazısı
 
Sevgili TBS Okurları,
 
Burada turizm sektörünün geçmişinden çok yarınını görmeye çalışan, kıdemli bir turizmci kimliğiyle, düşüncelerimi paylaşmaya başladığım ilk günün üzerinden 13 yıl geçmiş.
 
Doğrusunu isterseniz; yılların bu denli hızlı aktığını fark etmeden, yüzlerce yazıyla kişisel görüşlerimi aktarmaya çalıştım. İlk bakışta aşırı iddialı gelecek bir takım varsayımlarda bulundum. İçlerinde keşke yanılsam diyerek, sonlandırdıklarım oldu. Eleştirdiklerim de.
 
Sektörün son dönemde yaşadıklarından, ilgili her kurum gibi TBS de etkilendi. Bir süreliğine yayına ara verme kararı aldı. Başta okuyan ve eleştirenlere, Sevgili Bülent Özükan olmak üzere, bütün TBS ve Boyut çalışanlarına en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Yeniden buluşana kadar, sektöre ilişkin düşüncelerimi; bahattinyucel.blogspot.com.tr veya twitter üzerinden @bahattinyucel adresinden paylaşmayı sürdüreceğim.
 
Görüşmek üzere.
 

18-04-2017 12:18

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.