26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
NE OLACAK TURİZMİN BU HALİ?
Geleneksel olarak toplanan Turizm & Düşünce Platformu üyeleri, turizmin iyi gitmediğini, turizmin nereye gittiğini ele aldı.
Lara’da bulunan Duru Suites Otelde bir araya gelen Turizm & Düşünce Platformu üyesi turizmciler, turizmin sorunlarını ele aldı.
 
Toplantıya Destinasyon Services Türkiye Genel Müdürü Metin Girgin, Tölegen Turizm ve Danışmanlık Şirketi ortağı Oktay Köylü, Adora Resort Oteli genel Müdür Yardımcısı Seyfi İmamoğlu, Duru Suit Oteli İşletmecisi Fatoş Girgin, Tölegen Turizm ve Danışmanlık Şirketi ortağı Vildan Erdin, turizmci Ufuk Şimşek, turizmci Göktan Bal, ve Turizmgazetesi.com Antalya Temsilcisi Emin Demir katıldı. 
 
Avrupa ile turizm hareketlerinin iyi gitmediğine işaret eden turizmciler, ‘’Avrupa’da sorun giderek derinleşiyor. Hemen hemen her Avrupa ülkesinden gelen turist sayısında azalma var. ‘Turist bize gelmek zorunda. Türkiye’den iyisini bulamaz’ anlayışı çok yanlış. Demokrasi ve insan hakları konusunda çok hassas olan Avrupalı, Türkiye’deki gelişmelerden çok mutlu değil ve bu nedenle de gelmek istemiyor’’ dediler.
 
İyi giden Rusya pazarına da değinen turizmciler, şunları söyledi:
 
‘’Rusya pazarında her şey iyi gidiyordu. Ancak Suriye’deki gelişmelerin ardından Rusya’da, Türkiye’ye yapılan charter uçuşlarının yasaklanabileceği ifade edildi. Bu ifade bile rezervasyon akışını yavaşlattı. Eğer charter uçuşları yasaklanırsa Rusya turizmi büyük darbe alır. Tarifeli seferlerle gelen Rus turisti taşımak olanaksız. Turizmcinin gözü kulağı Rusya’nın charterlarla ilgili alacağı kararda.’’
 
 

17-04-2017 11:05

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.