19.04.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
CHARTER İPTAL HABERLERİ REZERVASYONLARI YAVAŞLATTI
Kırım Cumhuriyeti Turizm Bakanı Sergey Strelbitski, bu yıl da daha önce olduğu gibi Rusya'nın Türkiye'ye charter seferlerini yasağının yinelenebileceğini söyledi...

Rusya Federal Havacılık Kurumu'nun (Rosaviatsiya) Rus havayolu şirketlerine “Türkiye’ye charter uçuşlar iptal olabilir” uyarılı mesaj göndermesinin ardından Türkiye’ye yapılan rezervasyonlarda yavaşlama meydana geldiği belirtiliyor.

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina, Türkiye’ye erken rezervasyon yaptıranların endişeyle firmaları arayarak bilgi aldıklarını söyledi.
 
Turina, “Büyük tur operatörlerinden birinin müşterilerin kendilerine telefon açarak bilgi istediğini bu arada Türkiye rezervasyonlarında bir yavaşlama yaşandığını söyledi. Rezervasyonlardaki yavaşlamanın yüzde 30 düzeyinde olduğu belirtiliyor.
 
Rusya ile ilişkilerin normalleşmeye başlamasından sonra Türkiye’ye erken rezervasyonların çok yoğun bir şekilde arttığını hatırlatan Turina, 2015 yılına göre erken rezervasyonların 4-5 kat arttığını belirtti.
 
Erken rezervasyonlarda geri iade yapılmadığının altını çizen Turina, Türkiye’ye charter uçuşlarının iptal edilmesi durumunda erken rezervasyon yaptıran Rus turistlerin bu yazı tatilsiz geçirebileceğini söyledi.
 
Kırım Turizm Bakanı Türkiye’ye charter yasağı geleceğini öngörüyor
 
Rusya’dan Türkiye’ye charter seferlerninin yasaklanacağı haberleri üzerine, Kırım turizm planını bu beklentiye göre değiştirdi.
 
Kırım Cumhuriyeti’nin Turizm Bakanı Sergey Strelbitski, bu yıl da daha önce olduğu gibi Rusya’nın Türkiye’ye charter seferlerini yasağının yinelenebileceğini söyledi.
 
Bakan Strelbitski, Ura.ru’daki köşesinde kaleme aldığı yazıda  Rusya’dan Türkiye’ye charter uçularının yasaklandığı 2015 yılında Kırım ve Krasnodar’a giden Rusyalı turistlerin sayısında ciddi artış olduğunu belirterek bu yıl da bu durumun yinelenebileceğini öngördü.
 
Strelbtiski, yazısında Türkiye’nin turizmdeki servis kalitesini övdü ve “Kırım, Türkiye’den turizm sektöründe servis kalitesini öğrenebilir” dedi. 
 
Kırım’da turizm sektöründe hizmet kalitesini eleştirenlere seslenen Bakan, Kırım’daki servis kalitesinin giderek geliştiğini belirterdek, “Kuşkusuz, altyapıda o kadar iyi değiliz, bunu kimse tartışmıyor. Ancak misafirperverlik konusunda çoğu yabancı sahil ülkesinden daha iyi durumdayız” diye yazdı.
 
Strelbtiski, geçen sene yaptığı açıklamada ise, Kırım’da bazı otellerin kalitesinin Türkiye’dekilerden daha iyi olduğunu, yarımadanın Türkiye’den turistleri ağırlayabileceğini söylemişti.
 

15-04-2017 05:06

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.