25.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
YUNANİSTAN, TURİZME SAĞLANAN DESTEKLE BU YIL REKORA GİDİYOR
Çipras hükümetinin sektöre sağladığı kaynaklar sektköre olumlu yansıyor. Bakan erken rezervasyonlanrda ciddi artışx olduğunu söyledi

 

 
Yunanistan Turizm Bakanı Elena Kundura, hükümetin sağladığgı desteklerle alınan önlemler sonucu Yunanistan’a olan ilginin arttığını ifade ederek,  “2017, bir aksilik olmazsa, turizm tarihimizin en iyi yılı olacak." dedi.
 
Yurt dışından olan rezervasyonlarda, bazı yerlerde, geçen yıla göre yüzde 70’e varan artış kaydedildiğini belirten Kundura, bu yıl 150 yeni destinasyondan Atina Havaalanı’na  6 binin üzerinde 10 ek sefer yapılacağını söyledi.
 
Yunanistan’a bu yıl ABD ve Avrupa ülkelerinin yanı sıra aralarında Rusya ve İsrail’in de olduğu birçok ülke ile doğrudan uçuşların programlandığı bildirildi.
 
Kundura, küçük işletmeleri desteklemek üzere AB’nin Ulusal Stratejik Referans Programı (ESPA) tarafından 120 milyon euro tahsis edildiğini bildirdi.
 
Yunanistan’da turizm sektöründe yaklaşık 670 bin kişi çalışıyor, yılda 28 milyar Avro  turizm geliri edilen sektörünr GSMH'daki payı yüzde 16.
 

14-04-2017 17:03

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Volterr
14-04-2017 19:09
VaVayy duydunuz mu
Ne yazıkki kedinin ciğeri baktığımız gibi bu yahu... yanlışlıkla da olusa turist rotayı turkiye ye çevirir mi acaba ama türkiye yanlış bir politika izliyor vay benim halkım turizmci ağıtlar yakıyorhalkımız ne yazıkki
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar