25.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
'CHARTER YASAĞINI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUZ'
AKTOB Başkanı Erkan Yağcı Rusya pazarının 2017'nin umut veren tek pazarı konumuna gelmişken böyle bir gelişmenin çok kötü olacağını belirterek 'Düşünmek bile istemiyoruz' dedi

 

 
Rusya’nın Türkiye’ye charter seferlerini durdurabileceğine ilişkin haberlerin yankıları devam ediyor.
 
Konuyla ilgili Rusya’nan  sektör ile ilgili kurumları ya da hükümet nezdinde resmi bir açıklama yapılmadığını belirten Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, “Böyle bir olasılığı düşünmek bile istemiyoruz” dedi.
 
AKTOB Başkanı Yağcı, şunları söyledi:
“Moskova ile görüşüyoruz. Şu ana kadar charter seferlerinin iptal edildiğine dair resmi bir açıklama alamadık, Ancak böyle bir şeyi düşünmek bile istemeyiz. Sağduyulu biçimde süreci takip edeceğiz." 
 
 
Kısa adı TÜROFED olan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık da, "Güvenlik endişesi ile ilgili bir konu olduğunu düşünüyoruz. Ancak netleşen bir şey yok. Rus meslektaşlarımızla diyalog halindeyiz. Elbette böyle bir kararın alınmasını istemiyoruz. Çünkü charter seferler bizim için çok önemli" dedi.
"Bu siyasi bir karar gibi görünüyor” diyen TÜROFED Başkanı Ayık, Böyle bir şeyden yalnız  biz değil Rus halkı da endişeli. Çünkü Türkiye'de tatil yapmak istiyorlar. Süreç ne kadar zorlaştırılırsa onlar için de o kadar kötü" dedi. 
 

12-04-2017 11:01

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar