25.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TEK UMUDUMUZ RUSYA'DAN ENDİŞE VERİCİ HABERLER GELİYOR
Sputnik'in manşetten verdiği haberi Facebook hesabından değerlendiren Rusya Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Klintseviç, hemen uygulamaya girecek değil, bir uyarı" dedi...

 

Tarihinin en ağır krizini yaşayan turizm sektörünün bu yıl için tek umudu haline gelen Rusya pazarını olumsuz etkileyecek her gün bir yenisi daha ekleniyor….
 
Cumhurbaşkanı Tayyyip Erdoğan’ın, Amerika’nın Suriye hava üssüne saldırısını destekleyip bu konuda görev almaya hazır olduklarını açıklaması Rusya ile düzelmeye başlayan ilişkilerin bozulmasına neden oluyor.
 
Bunun ilk işaretleri de gelmeye başladı.
 
Tam düzeliyor derken...
 
Rusya Amerikan saldırısı karşısında Suriye’nin yanında yer alırken Türkiye’nin saldırgan Amerika’nın yanında yer alması üzerine siyasal alanda başlayan gerginlikler tuirizme de yansımaya başladı.
 
Rusya Federal Havacılık Kurumu'nun, Rus havayolu şirketlerine bir mektup göndererek Türkiye'ye charter uçuşlarını durdurulabileceği yönünde uyarıda bulunduğu iddia edildi.
 
Sputnik manşetten verdi
 
Rus haber sitesi Sputnik'in manşetten verdiği Rus RIA Novosti haber ajansının haberine göre Rusya Federal Havacılık Kurumu'ndan (Rosaviatsiya) bir kaynak, Rosaviatsiya'nın Rus havayolu şirketlerine bir mektup göndererek Türkiye'ye charter uçuşların durdurulabileceği yönünde uyarıda bulunduğunu söyledi. Haberrus.com'da yer alan habere göre uyarı mektubunda neden olarak Türkiye'deki karmaşık iç siyasi durum gösterildi.
 
Bu arada İnterfaks ajansı da kendi kaynaklarına dayanarak "charter yasağının ihtimal dahilinde olduğunu" duyurdu.
 
İsmi açıklanmayan bir yetkili, "Rusya havayollarına ait uçakların Türkiye'deki havaalanlarına charter seferlerinin geçici olarak durdurulabileceği uyarısı yapıldı" bilgisini verdi.
 
Aeroflot Basın Sözcülüğü RBC ajansına, "Biz sadece tarifeli seferler yapıyoruz. Charter konusu bizi ilgilendirmiyor" yorumunu yaptı.
 
Rossiya ve Ural Havayolları yetkilileri ise şu aşamada yorum yapamayacaklarını bildiriler.
 
 
ATOR: 16 Nisan sonrası ile ilişkili
 
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) yetkilisi Svetlana Sergeyevna ise RIA'ya yaptığı açıklamada Türkiye'ye charter uçuşlarının durdurulabileceği yönünde bir bilgi almadıklarını söyledi.
 
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze ise şimdilik Türkiye'ye charter uçuş yasağı bulunmadığını söyledi. Lomidze, "Türkiye'de 16 Nisan'daki siyasi gelişmelerle ilgili olarak ülkede olumsuz gelişmeler meydana geldiğinde muhtemel bazı gerginlikler yaşanması durumuna karşı konunun gündeme geldiğini tahmin edebiliriz" dedi.
 
Klintseviç: Bu bir uyarı
 
Bu arada Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Klintseviç, Facebook hesabından bir açıklama yaptı.
 
Klintseviç,Rusya'dan Türkiye'ye charter uçuşların durdurulacağı iddiasına ilişkin olarak "Bu, yanlış alarmdan çok bir uyarıya benziyor" dedi.
 
Klintseviç, Türkiye’ye charter uçuşlarının durdurulabileceği yönündeki haberlerin, hemen hayata geçirilmesi mümkün görünmeyen bir uyarı olduğunu belirterek “Türkiye’deki gelişmeleri, durumun kontrol altında kalması umuduyla takip edeceğiz” dedi.
 
Klintseviç, “Türkiye yönetiminin Suriye konusunda sergilediği belirsiz duruş, uluslararası teröre karşı mücadeleye yardımcı olmuyor, bu da Türkiye’nin içindeki zaten karmaşık olan siyasi durumu daha da zorlaştırıyor” diye ekledi.
 
 

11-04-2017 09:54

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar