25.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
SURİYE OLAYI RUSYA'YA NASIL YANSIR?
Amerika'nın Suriye hava üssünü bombalaması ile gerginleşen ilişkilerin Rusya pazarına yansımasından endişe ediliyor

 

Suriye’nin terör örgütlerine ait bir silah deposunu vurması, ardından Amerika’nın Suriye hava üssünü bombalaması üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların Türkiye-Rusya ilişkilerine nasıl yansıyacağı merak ediliyor.
 
Avrupa ülkelerinden gelen ziyaretçi sayısı hızla düşerken Rusya umut veren tek pazar konumuna gelmişken Amerika’nın Suriye’yi bombalaması üzerine gözler yeniden Türkiye’ye çevrildi.
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye olayı ile ilgili olarak Hatay'daki mitingte konuşurken, Amerika'nın saldırısını desteklediklerini belirterek, "Bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız" demişti.
 
Rusya Amerika’nın Suriye’yi bombalamasına tepki gösterirken, Türkiye’nin 2015 yılı 24 kasımında Rus uçağını düşürmesi üzerine iki ülke ilişkileri bozulmuş, bu da turizmin tarihinin en ağır krizini yaşamasına neden olmuştu.
 
Daha sonra Türkiye’nin özür dilemesi ardından iki ülke cumhurbaşkanları Putin ve Erdoğan’ın görüşmeleri ile ilişkiler düzelince Türkiye’nin turizmde ikinci büyük pazarı Rusya’dan Türkiye’ye turist gelişleri yeniden başladı.
 
Bu yılın ilk iç aylık döneinde Rusya'dan gelen turistler geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 80 arttı. Sektör artışın devam edeceğini öngörüyor.
 
Öyle ki, Rusya Türkiye’nin turizmde 2017 yılının umut veren tek pazarı haline geldi.
 
Otelciler ve tur operatörleri, kriz ortamında elde kalan tek Pazar konumundaki Rusya ile ilişkilerin yeniden bozulmasından endişe ettiklerini söyledi.
 

08-04-2017 03:30

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar