20.04.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
CHP'Lİ PEKŞEN: İLKER AYCI MANİPÜLASYON SUÇU İŞLEDİ
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın "manipülasyon suçu" işlediğini belirtti.
 
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, geçici vergi beyannamesine göre 2016 dördüncü çeyrek için 6.5 milyar TL zarar eden THY'nin Yönetim Kurulu Başkanı tarafından geçen ay yapılan açıklamanın "manipülasyon suçu" olduğunu iddia etti.
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın yaklaşık 20 gün önce, 28 Ocak’ta yaptığı “bu zor yılı telafi ederek kapattık, inşallah Mart’a açıklayacağımız bilanço ile bunu en iyi şekilde göreceksiniz” demişti.
 
THY’nin, geçici vergi beyannamesine göre şirket 2016'nın dördüncü çeyreğinde 6 milyar 535 milyon 121 bin 777 TL zarar ettiği ortaya çıktı.
 
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, halka açık bir şirket olan THY’nin Yönetim Kurulu Başkanı’nın bu açıklamasının ardından ortaya çıkan rakamlara bakılınca, “Aycı’nın manipülasyon suçu işlediğini” iddia etti. 
 
“SPK incelemesini dikkatle takip edeceğim…”
 
Sözcü Gazetesi’ne açıklamada bulunan Pekşen, 2016’nın dördüncü çeyreği için 6.5 milyar TL zarar açıklayan THY Başkanının geçen ayki açıklamasının “manipülasyon suçu olduğunu” iddia ederek, şöyle dedi: 
“THY,  son çeyrek için 6.5 milyar TL’lik zarar açıklanmış. Bir ay önce THY Yönetim Kurulu Başkanı kamuoyuna şirketin kârlı olduğu yönünde açıklamalar yapıyordu. Bu manipülasyon suçudur. SPK’nın bu konudaki incelemesini dikkatle ve titizlikle takip edeceğim.”
 
Aycı ne demişti?
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, 28 Ocak’ta yaptığı açıklamada şöyle konuşmuştu:
“2016 çok zor bir yıldı. Ülkemiz için de öyle oldu. Aldığımız tedbirlerle, tasarruf tedbirleriyle hem de planladığımız kapasite kalkınma ile uygulamalarımızla Genel Müdürümüzle birlikte, Yönetim Kurulu Üyelerimizle yaptığımız çalışmalarla, bu zor yılı telafi ederek kapattık. İnşallah, Mart'ta açıklayacağımız bilanço ile bunu en iyi şekilde göreceksiniz. Çok zor bir dönemde neleri yaptığımız daha iyi anlaşılacak. Aynı şekilde 2017 yılına da çok daha ümitli ve çok daha ümit var giriyoruz. Tasarruf tedbirlerimizi ve gardımızı hiçbir şekilde açmadan aklı başında ayağımızı yorganımıza göre uzatarak, yaralarımızı sarmış olarak 2017'ye girdik.” 
 

16-02-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.