24.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
WTTC ABD'Yİ UYARDI: TURİZMİ TEHLİKEYE ATIYORSUNUZ
Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) Başkanı ve CEO'su David Scowsill, ABD yönetiminin seyahati engelleyici uygulamalarının turizmi tehlikeye attığını söyledi.
Turizmgazetesi- Merkezi İngiltere’deki Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (World Travel & Tourism Council - WTTC), ABD yönetimini uyardı. 
 
WTTC Başkanı ve CEO’su David Scowsill, konuyla ilgili açıklamasında sınırları kapatmanın istihdam açısından tehlike oluşturduğuna dikkat çekti. 
 
Scowsill, “ABD, aynı 11 Eylül saldırısı döneminde izlenen yolu izlerse turizmde ekonomik bir gerilemeye yol açacaktır” dedi. 
 
Vize uygulamalarında getirilen kısıtlamalar ve ülke içine odaklanma politikalarının 600 milyar dolarlık zarara yol açtığına işaret eden Scowsill, bu stratejiler nedeniyle 2001 ile 2009 yılları arasında dünya genelinde seyahat edenlerin sayısının yüzde 9 azaldığını kaydetti. 
Scowsill, ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’un 7 Müslüman ülkeye ABD’ye giriş yasağı koyduğunu açıklamasından bu yana oteller, havayolları ve seyahat acentelerinin yabancı ziyaretçi, sayılarının yüzde 8 azaldığına dikkat çekti. 
 
Bu tür uygulamaların ABD vatandaşlarının güvenliğine katkı yapmayacağını söyleyen Scowsill, hükümetin yasa değişiklikleri öncesinde sektör temsilcilerinden görüş alması gerektiğini belirtti. 
 
Scowsill, turizmin siyasete alet edilmemesi gerektiğini vurguladı. 
 

16-02-2017 10:45

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.