25.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
"İMAJ SORUNUNA ÇÖZÜM İÇİN FABRİKA AYARLARINA DÖNÜLMELİ"
ATAV Başkanı Nizamettin Şen: Sektör olarak oyunun yöneticilerine etki edecek öneriler sunmalıyız.

Kısa adı ATAV olan Antalya Tanıtma Vakfı Başkanı Nizamettin Şen, her gün biraz daha büyüyen imaj sorununun nedeni ve buna çözüm olacak öneriler konusunda ilginç değerlendirmeler yaptı.

İstanbul Sultanahmet-Cankurtaran’da Armada Otel’de Turizm Araştırmaları Derneği (TURAD)’ın düzenlediği “Turizmde Çıkış Yolu Çalıştayı”nda konuşan ATAV Başkanı “Türkiye’nin şu anda yapması gereken şey fabrika ayarlarına, Cumhuriyet ilkelerine dönmektir.
Kaybolmuş olan imajımız için bu çok önemlidir" dedi.
 
Krizden çıkmayı yalnız devletten bekleyen turizmcinin daha çok bekleyeceğini belirten Şen, ''Ya sahaya çıkacağız ya da oyunun yöneticilerine etki edecek öneriler sunacağız'' şeklinde konuştu.
 
ATAV Başkanı Şen konuşmasında şunları söyledi: “Ben Türk turizmcisinin isyan ettiğini hiçbir zaman görmedim. Çünkü bizim eteklerimizde taşlar bağlı, bu taşları bağlayan da bize 50 yıllık arsaları tahsis eden devlet. Bu taşları çözmeleri lazım ki, elimizi masaya vurabilelim. Sahanın kenarındaki oyuncular olarak birlik olup neler yapacağımızı konuşmalıyız. Bu kriz önceki krizler gibi değil. Bizim sahada katkı koyabileceğimiz tek şey PR çalışması yapmak. Biz Antalya için Menderes Türel’i ikna ettik ve o bizimle bir tura çıktı. Yurt dışında yaşayan Türklerle buluştuk. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu sene bu yönde bir çağrı yaptı. Bunun denize damlatılmış bir damla olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak önemli bir adımdır. Elbette bunun atılacak tek adım olduğunu düşünmek de büyük bir hatadır. Bizim pazarları  çeşitlendirmemiz ve kaynak pazara göre çalışma yürütmemiz lazım. Örneğin ben tek bir Çinlinin bile deniz kıyısında uzanıp güneşlendiğini görmedim, ama örneğin Çin İstanbul için Kapadokya için çok önemli bir kaynak olabilir…’’
 

15-02-2017 09:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
AydınSezgin
16-02-2017 15:34
Ağzınıza sağlık
Nizamettin bey, Yüreğinize sağlık, konuyu çok güzel ve kısa şekilde anlatmışsınız. Turizmcilerin yapabilecekleri sınırlı, bu sorun ancak devlet politikasıyla ve el birliğiyle çözülebilir. Ülkemiz ekonomisi için sektörün alınacak tedbirlerle bir an önce toparlanması gerekiyor. aksi durumda çok geç kalınmış olacak ve kriz gittikçe derinleşecektir.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar