22.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
TUI'NİN 5 YILLIK BÜYÜME PLANINDA TÜRKİYE YOK
TUI Group Yönetim Kurulu Başkanı Fritz Joussen, TUI2022' adı altında 5 yıllık büyüme planını açıkladı.
Turizmgazetesi- Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu TUI, “TUI2022” adı altında 5 yıllık büyüme planını açıkladı. 
 
TUI’nin 5 yıllık planlarında özellikle “yeni destinasyonlar” olarak adlandırılan İspanya, Portekiz, Brezilya ve Çin’in öne çıkarıldığı dikkat çekti. 
 
Yeni pazarlarda dijital satış temelli büyüme
 
TUI’nin yeni strateji planlarını TUI Genel Kurul toplantısında açıklayan TUI Group Yönetim Kurulu Başkanı Fritz Joussen, yeni stratejilerinin “otel ve kruvaziyer faaliyetlerinin dijital geliştirilmelere göre düzenlenerek büyütülmesi” ve “yeni pazarlarda büyüme” temelinde biçimlendirildiğini açıkladı. 
 
Beş yıllık planlarında ana pazarlar olarak kabul ettikleri İspanya, Portekiz, Brezilya ve Çin gibi “yeni” pazarların gelişen orta sınıfları ile aynı zamanda iyi birer kaynak Pazar da olacağına işaret eden Joussen, bu pazarlarda yeni dijital pazarlama teknikleri ile büyüyeceklerini kaydetti. Joussen dijital satışların düşük olduğu Almanya gibi kaynak pazarlarında da dijitali güçlendireceklerini ifade etti. 
 
5 yılda 1 milyon ek müşteri 1 milyar ek ciro
 
Joussen, odaklanacakları bu pazarlarda 2022’ye dek 1 milyon ek müşteri ve 1 milyar avro ek ciro hedefi ile faaliyetlerini yürüteceklerinin de altını çizdi. 
 
İlk çeyrekte cirosu arttı 
 
Kasım 2016’da başlayan 2016/2017 mali yılının ilk çeyreğinde toplam cirolarının yüzde 8,5’luk artışla 3,49 milyar avroya ulaştığını kaydeden Joussen, kur etkisi ile artışın yüzde 2,3’e, cironun  da 3,29’a gerilediğini bildirdi. 
 
TUIfly’daki iş bırakmaların maliyeti 22 milyon avro
 
Öte yandan Joussen, Ekim ayında havayolu şirketleri TUIfly’daki iş bırakmalar nedeniyle de 22 milyon avro kaybettiklerini belirtti. TUIfly çalışanları topluca hasta raporu alarak iş bırakmışlar ve pek çok sefer iptal olmuştu. 
 

14-02-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.