23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
"BU KADAR PROBLEME RAĞMEN ANTALYA'NIN 6.5 MİLYON TURİST AĞIRLAMASI ÖNEMLİ"
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2016 yılında yaşanan bu kadar probleme rağmen Antalya'nın 6.5 milyon turisti ağırlamasının önemsenmesi gerektiğini söyledi.
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) geleneksel öğle yemeğinde konuştu.
 
‘’Bardağın boş tarafı kadar, dolu tarafının da görülmesi gerekir’’ diyen Karaloğlu,‘’Kötü bir yıl olarak değerlendirilen 2016 yılı içerisinde Antalya'nın 6 buçuk milyon yabancıyı misafir etmesi son derece büyük başarıdır. Başta 15 Temmuz darbe teşebbüsü olmak üzere, terör ve ekonomik kriz gibi problemlerin tüm dünyanın önemli sorunlarından birisidir. Bu kadar problemin içerisinde, 2016 yılında bu şehrin turizmcisinin 6 buçuk milyon insanı ağırlamış olmasını açıkçası çok önemsiyorum. Bu şehrin potansiyeli tabii ki bu değil. Bu şehir, 13 milyonu da görmüş ama onunda çok üzerinde bir rakamı ağırlama potansiyeli olan, çok ciddi bir turizm altyapı potansiyeli olan bir şehirdir" dedi.
 
Vali Karaloğlu, şunları söyledi:
 
‘’Ülkenin jeopolitik konumuna bakmadan yalnızca rakamlara bakarak İspanya, İtalya ve Fransa ile kendimizi mukayese etmenin bizleri doğru bir yere ulaştırmayacaktır. Turizm sektörüne değil 2 pazar, 3 pazar da yetmez. Almanya pazarında 2 sene üst üste yaşadığımız sorunları her kes biliyor. Benzer sorunların yaşanmayacağının garantisi elbette yok. Onun için bizim pazar çeşitlemesi üzerinde çalışmamız lazım. Pazar çeşitlemesi konusunda İspanya ile aynı yerde durmadığımızın farkına varmamız gerekiyor. Mevcut olan 2 ana pazarımız mümkünse 3 olsun. Bununla ilgili neler yapılabilir, bunlara bakmak gerekir.’’
 
 
 

14-02-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar