22.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
ERZURUM'DAKİ OLİMPİK KIŞ FESTİVALİ'NE İRTİCA GÖLGESİ DÜŞTÜ
İsmailağa Cemaati olarak bilinen grubun üyeleri, Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı, Erzurum'daki 13'üncü Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali'ne (EYOF) katılanlara Kuran-ı Kerim dağıtmaya kalktı.
Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı, Erzurum’daki 13’üncü Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’ne (EYOF) irtica gölgesi düştü. 
 
İsmailağa Cemaati olarak bilinen grubun mensupları katılan sporcu ve yöneticilere 3 dilde bastırılanı Kur’an-ı Kerim dağıtarak, İslam’ı anlatmak istedi. Ancak güvenlik nedeniyle içeri giremediler. 
 
DHA’nın haberine göre, İstanbul ve Bursa’dan geldiklerini söyleyen İsmailağa Cemaati’ne mensup 32 kişilik ’irşad ve tebliğ’ ekibi, EYOF’un yapıldığı Palandöken, Kayakla Atlama Kuleleri ve Buz Hokeyi salonlarına gruplar halinde giderek, tercümanlar eşliğinde, sporcu ve yöneticilere İslam’ı anlatıp bastırdıkları İngilizce, Rusça ve Fransızca basılan Kur’an-ı Kerim ve el ilanlarını dağıtmak istedi. 
 
Cübbe ve sarıkları ile kayak pisti, atlama kuleleri ve buz hokeyi salonunda dikkatleri üzerlerine çeken cemaat üyeleri, amaçlarının yabancı sporculara İslam’ı anlatmak olduğunu söyledi. Ancak görevli polisler ve özel güvenlik görevlileri, cemaat üyelerinin sporcuların bulunduğu alanlara girmesine izin vermedi ve uzaklaşmalarını istedi.
 
Yarışların, antrenmanların yapıldığı ve sporcuların dinlendiği alanlardan uzaklaştırılan İsmailağa Cemaati üyeleri, daha sonra bölgeden ayrıldı. Kendilerinin cemaatin ’irşad ve tebliğ ekibi’nden olduklarını belirten Ömer Sert, "Bize bunun uluslararası bir program olduğu söylendi ve güvenlik nedeniyle izin verilmedi" dedi.
 

14-02-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
ahmetyallah
16-02-2017 10:17
yallah yallah
eskiden Turkiye de bunlar boyle bir hareketi yapacak cesareti bulamazlardi, simdi 10 tane radikal islamci, resmen 1000 lerce insanin ekmek bekledigi, ve turiste guzel bir imaj vererek , alnimizin akiyla cikmak istegimiz bir organizasyonu , kabus bir imaj rezaletine cevirdiler...Siz hic avrupa papazlarin sporculara yanasip incil okudugunu duydunuz mu..Bu resimdeki kadinlar korku icinde kaciyorlar resmen , yazik emeklere
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.