23.04.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TURİST PATLAMASI MAYORKA'DA SEZONU ÖNE ÇEKTİ
İspanya'nın ünlü tatil adası Mayorka'da oteller, yoğun talep üzerine Ocak ayı sonundan itibaren açılmaya başladı.
Turizmgazetesi- Doğu Akdeniz destinasyonlarındaki istikrarsızlıktan kazanan İspanya, 2017’nin de önemli kazananlarından biri olmaya aday.
 
İspanya’nın ünlü tatil adaları Balearlar’ın en tanınmışlarından olan Mayorka adasında talep patlamasının sezonu öne çektiği belirtiliyor. 
 
2016’da yüzde 9 artışla ziyaretçi sayısını 10,9 milyona yükselten Mayorka’da otellerin bir kısmının Ocak ayı sonu itibariyle yan sezonu açtıkları dikkat çekiyor. Pek çok otelin de Şubat ayında kapılarını açacağı Mayorka’da otellerin tamamına yakınının Mart ayı ortalarına dek açılmış olacağı ifade ediliyor. 
 
Mayorka Havalimanı’nda Kasım 2016 başları ile Mart 2017 arasındaki dönemde uçak koltuk kapasitesinin yüzde 5,1 artarak 5,6 milyona ulaşmasının da Mayorka’daki yükselişe işaret eden bir diğer veri olarak göze çarpıyor. 
 
Mayorka’da sezona erken başlayan İspanya’nın önde gelen otel zincirlerinden Meliá Hotels’in 2013 ve 2016 yılları arasındaki dönemde yan sezonda müşteri sayısını ortalama yüzde 19 arttırdığı, TUI, Alltours, DER Touristik, Schauinsland gibi büyük tur operatörlerinin yan sezon için özel paketler de hazırladıkları görülüyor. 
 
İspanya’ya son yıllarda önemli yatırım yapan tur operatörü Alltours’un otel markası Allsun Hotels’in Mayorka’daki toplam 26 otelinden 13’ünün yan sezonda açık olacağı bildirildi. Allsun’un bu 13 oteli 12 Aralık 2016 ile 10 Mart 2017 arasında değişen tarihlerde açıldı ya da açılmış olacak. 
 
Yine Mayorka’da 18 oteli bulunan otel zinciri Hotels Viva’nın 7 tesisi Ocak ayı sonunda kapılarını açarken, bir diğer otel zinciri Iberostar da üç otelini kış sezonunda açtı.
 

14-02-2017 11:26

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.