23.02.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
HOTELRUNNER ANTALYA'DA OFİS AÇACAK, KIYILARA VE ANADOLU'YA YAYILACAK
HotelRunner kurucu ortakları Arden Agopyan (sağda) ve Ali Beklen turizmgazetesi.com'a önemli açıklamalarda bulundular.
Turizmgazetesi- Online satış ve kanal yönetim platformu HotelRunner, önemli atılımlara hazırlanıyor. 
 
Özellikler kıyı bölgeleri ve Anadolu’dan gelen talep üzerine online satış konusunda daha çok bilgi isteyen otellere yakın olmak ve birebir görüşmeleri daha hızlı gerçekleştirmek isteyen şirket, Anadolu’da ofisler açacak. 
 
Turizmgazetesi.com’a açıklamalarda bulunan HotelRunner kurucu ortakları Arden Agopyan ve Ali Beklen, İstanbul dışında açacağı ofislerin startını Antalya’dan vereceklerini bildirdiler. 
 

EMITT fuarı süresince düzenlenen HotelRunner Theatre etkinliği büyük ilgi gördü
 
EMITT’teki etkinliği geliştirerek bölgelere yayacak 
 
26-29 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te düzenledikleri HotelRunner Theatre etkinliğinin büyük ilgi gördüğüne işaret eden Agopyan, fuarda 15 kişilik ekipleriyle 600’den fazla otele ulaştıklarını, 200 yeni otel kazandıklarını söyledi. 
 
Agopyan, “Çünkü iş modelimiz çok açık ve net. Yüzde 1 komisyon ya da ön ödemeli fiyatlarımız var. Hangisi işine gelirse otelci onu seçiyor. EMITT’e özel yüzde 20 indirimli kampanya da yaptık. Sektörün online pazarlamada giderek daha bilinçli hale geldiği görülüyor. Kaybedilen pazarlardan alınan darbeyi nasıl hafifleteceğini sektör anlamış durumda. Bu yüzden de bize geliyorlar. Portföyümüzde 27 bine yakın otel var, bunun 8 bine yakını Türkiye’de” dedi. 
 
Google ve Skysscanner ile stratejik ortaklığa gidiyor
 
Tur operatörleri ve acenteleri ile iş ortaklıklarının sürdüğüne değinen Agopyan, “Birlikte çalışarak büyümeye devam edeceğiz. Gerek yurtiçinde gerekse uluslararası alanda da yeni ortaklıklarımız olacak. Bunlardan iki tanesi özellikle dünya çapında kuruluşlar. Google ve Skyscanner ile özel stratejik ortaklığa gidiyoruz. Oteller Google ve Skyscanner’den rezervasyonu alabilmek için HotelRunner’ı kullanabilecekler” diye konuştu.
 
Anadolu ofisleri Antalya ile start alıyor 
 
Yeni projeye başlayacaklarını da açıklayan Arden Agopyan, şu bilgileri verdi: “Anadolu ofisleri kuruyoruz. Çalışmalarına başladık. İstanbul’daki merkez ofisten dünyaya hizmet veriyoruz. Aynı zamanda Amerika’da bir ofisimiz var. Ama dedik ki, Anadolu tarafına da biraz yatırım yapalım. Anadolu ofisleri açmaya Antalya ile başlıyoruz. Antalya kesinleşti, önümüzdeki iki ay içerisinde duyurusunu yapacağız. Anadolu’nun çeşitli yerlerinde de küçük ofislerimiz olacak. Otelleri bizzat ziyaret ederek, bilgilendirme toplantıları yaparak bu işi sürdüreceğiz.” 
 

HotelRunner ekibi EMITT fuarında
 
Özellikle turizm sektörünün yaşadığı ağır kriz ortamında dijital ve online satış kanallarına ilginin arttığına değinen Agopyan, kıyı otelleri ve Anadolu’da talebin arttığını belirterek, “Kıyı otelleri de dijitale ayak uydurmak istiyorlar, ama bu alanı çok da iyi bilmiyorlar. Bir insan bilmediğini yapamaz. Bilinmeyen şeyler ürkütür de aynı zamanda. Çünkü ne getireceğini, nasıl girileceğini bilmiyorlar. Zaten para harcamakta haklı olarak çok imtina edilen bir dönemden geçiyoruz. Bir de tama olarak ne getirip ne götüreceğini bilmediğiniz bir alana girmeniz bu koşullarda daha da zorlaşıyor. İşte tam da bu nedenle ofisler açıp, insanları bilgilendirme toplantıları yapmanın çek gerekli olduğunu gördük. Antalya ofisini açma kararımızda da rol oynayan en önemli etmen budur” dedi. 
 
“Otelcinin kanını emen suistimalcileri bu piyasadan atacağız” 
 
“Üstelik tam da bu noktada özellikle de kıyı bölgelerinde tabiri caizse otelcinin kanını emen organizasyonlar var” diyen Agopyan, şunları söyledi: “Bunlar acente, teknoloji firması kisvesi altında otelcilerin üzerine çöreklenmişler ve kanlarını emiyorlar. Bu kan emicileri bu piyasadan atmayı düşünüyoruz. Özellikle de kıyı bölgelerinde bu tür suistimaller çok yaygın. Diğer yandan otellerimiz işini çok iyi yapıyor. Otellerimizin kalitesi çok yüksek. Nitekim, geçen yıl İspanya’ya, Yunanistan’a kaptırdığımız müşterilerin memnuniyetsizlikleri ortada. Ama oralardaki otelciler işin dijital ayağını çok daha iyi biliyorlar. Bizde ise bu taraf eksik ve hemen bunu suistimal edenler devreye giriyor. Bilgilendirme toplantılarımızla bu tür suistimallerin etkisini azaltıp, otelcilerimizin doğru yolu bulmasını, kendi paralarının kendi ceplerinde kalmasını sağlayacağız.”
 

07-02-2017 07:27

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
irfan
08-02-2017 18:49
Tebrik ediyorum
Hotelrunner.com harika isler yapiyor.Turikiyenin en guzel start upu bence.Tebrikler.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.