21.01.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
EGELİ TURİZMCİ AVRUPA PAZARINDA ÇIKIŞ YOLU ARAYIŞINDA
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Hollanda'daki Utrecht Turizm Fuarı'na katıldı.
Art arda yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle 2016 yılını büyük kayıplarla kapatan Egeli turizmciler, yılın ilk uluslararası fuarı olan Hollanda’daki Utrecht Turizm Fuarı’nda profesyonelleriyle bir araya geldi. 
 
Hollanda’nın Utrecht kentinde kapılarını 11 Ocak 2017 günü açan Utrecht Turizm Fuarı bu yıl 47. kez düzenleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı da 750 metrekarelik Türkiye standıyla bu önemli fuarda yer aldı. 2016 yılında 121 bin 573 kişinin ziyaret ettiği Utrecht Turizm Fuarı’nda Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Belge temsil etti. 
 
 
Hollanda pazarının geçen yıl yüzde 20 dolayında daraldığını belirten ETİK Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Belge, “Sektör olarak Avrupa pazarında çıkış yolu arıyoruz” dedi. 
 
2016 yılında İzmir’e gelen yabancı ziyaretçi sayısının yüzde 44,5 gerileyerek 1 milyon 201 bin 921’den 672 bin 300’e düştüğünü hatırlatan Orhan Belge, 12 ayda İzmir’in 530 bin turist kaybettiğini söyledi.
 
İzmir için önemli bir pazar konumundaki Hollanda pazarının 2016'da yüzde 29,6 daha daraldığını anlatan Belge, sözlerini şöyle sürdürdü: “2014 yılından bu yana gerileyen Hollanda pazarında son bir yılda 25 bin 500 turist kaybedildi. Hollanda pazarı ülke ve Ege turizmi için önemli bir pazar. Bu kaybı nasıl giderebiliriz, bu pazarı yeniden nasıl kazanırız, onun çabası içindeyiz. Sektör olarak Avrupa pazarında çıkış yolu arıyoruz.”
 

Orhan Belge
 
Dünyanın önemli turizm fuarları arasında yer alan Utrecht Turizm Fuarı’nda Hollanda ve Avrupa pazarındaki son durumu görmek istediklerini söyleyen ETİK Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Belge, şunları söyledi:  “15 Ocak 2017 gününe kadar açık kalacak fuarda, dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine I·zmir’i, bölge ve ülke turizmini anlatmaya çalışıyoruz. Fuara katılan ve Türkiye’ye ilgi duyan tur operatörleri, seyahat acenteleri ve turizm profesyonelleriyle ikili görüs¸meler yapıyoruz. Ülkemizde yaşanan olumsuz gelişmelerin son bulacağı inancıyla bu önemli tanıtım fırsatını değerlendirmeye çabasındayız.”
 

12-01-2017 11:32

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.