26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TUI: MÜŞTERİYİ TÜRKİYE'YE YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞMAYACAĞIZ
Bentour'un yakıt desteğinden acentelere pay verme atağı rakipleri arasında tartışma başlattı.
Turizmgazetesi- İsviçre merkezli tur operatörü Bentour’un geçtiğimiz günlerde açıkladığı acente atağı Almanya seyahat pazarında tartışmalara yol açtı. 
 
Almanya’da yayımlanan “Travel Talk” dergisinin haberine göre, Bentour’un Türkiye’de hükümetin tur operatörlerine verdiği yakıt desteğinden acentelere her sattıkları Türkiye tatili için 10 avro bonus vereceğini açıklaması pazardaki rakipleri arasında tartışma başlattı. 
 
Travel Talk’ın görüşlerine başvurduğu pazarın diğer oyuncuları, böyle bir uygulamaya gerek duymadıklarını belirttiler. 
 
TUI: Güvensizlik olan yere teşvik vermeyiz
 
Pazar lideri TUI’nin bu konuda çok farklı bir yaklaşım içinde olduğu dikkat çekti. Travel Talk’a konuşan TUI yöneticileri, acentelere Türkiye satışları için ek teşvik vermeye gerek duymadıklarını belirttiler. 
 
TUI’den yapılan açıklamada, “Güven konusunda kaygı yaşayan ve Türkiye’ye gitmektense Batı Akdeniz’de tatil yapmak isteyen birinin, biz de güzel argümanlarla tatil planlarını değiştirmeye çalışmayız” ifadeleri dikkat çekti. 
 
FTI: Zaten belli teşvik mekanizmalarımız var 
 
Diğer yandan FTI ve Öger Tours’un da konuyla ilgili görüşlerine başvuruldu. 
Pazarın dördüncü büyük grubu FTI’nin yöneticileri, böyle bir uygulamanın belli koşullarda mantıklı olacağını belirterek, kendilerinin zaten öteden beri özellikle de Türkiye satışları için acentelere belli teşvik mekanizmaları olduğunu, dolayısıyla böyle bir uygulamaya geçmeyi düşünmediklerini kaydettiler. 
 
Öger Tours: Desteği direkt müşterimize yansıtıyoruz
 
Pazarın ikincisi Thomas Cook bünyesindeki Türkiye spesiyalisti tur operatörü Öger Tours’un Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati ise “Türkiye’den aldığımız destekleri direkt müşterimize yansıtma kararı aldık. Bunun için de fiyat odaklı müşteriye hitap eden çok cazip kampanyalar hazırladık” dedi. 
 
Mevcut komisyon modellerinin acentelere ayrıca bir teşvik vermeyi gerektirmediğini kaydeden Songül Göktaş Rosati, ayrıca seyahat başlangıcından 10 gün öncesine kadar ücretsiz rezervasyon iptal hakkı da tanıdıklarını ifade etti. 
 

11-01-2017 11:29

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.