21.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
UTRECHT FUARI BAŞLADI, HOLLANDA PAZARINDA UMUT SON DAKİKA SATIŞLARINDA
Turizmcilerin fuar maratonunun önemli ayaklarından Hollanda'daki Utrecht Fuarı başladı
Hollanda’nın Utrecht şehrinde düzenlenen Uluslararası Vakantiebeurs Turizm Fuarı 47’nci kez kapılarını açtı. 
 
“En büyük katılım Türkiye’den”
 
Türkiye, Hollanda Kültür ve Turizm Müşavirliği aracılığıyla 10-15 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı’na 750 metrekarelik alanda yaklaşık 50 özel işletme ve sektör kuruluşu ile birlikte katılım sağlıyor. 
 
Bağımsız katılan diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte Türkiye’nin temsil edildiği toplam alan yaklaşık bin 300 metrekareyi buluyor. 
 
Bu büyüklükteki katılımıyla Utrecht Turizm Fuarı’nın en büyük katılımcısının Türkiye olduğu belirtiliyor.
 
Alanya turizmcilerinin yoğun ilgi gösterdiği fuarda Alanya’yı Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu temsil etti. 
 
ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu Hollandalı turizmcilerle
 
ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili de fuarda Alanya tanıtım çalışmalarına destek verdi. 
 
2016 yılında 121 bin 593 kişinin ziyaret ettiği Utrecht Turizm Fuarı hem turizm sektörü kuruluşları, hem tüketiciler hem de tur operatörleri ve seyahat acentelerini bir araya getiren bir organizasyon olması sebebiyle çok önemli bir tanıtım fırsatı oluşturuyor. 
 
Toplam 6 gün sürecek olan fuar sırasında Müşavirlik standında, Maraş Dondurması ikram ve şovu, Ebru Sanatı uygulamaları ile canlı müzik dinletilerine yer veriliyor. 
 
Umut son dakika satışlarında 
 
Fuardan ilk izlenimlerini aktaran ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Hollanda'nın en büyük tur operatörü olan Corendon'un ortağı Atilay Uslu ile yapmış olduğumuz görüşmede 2016 için planlamış oldukları sayıları revize etmediklerini aynı hedeflerle 2017 yılı için de planlama yaptıklarını, bu haftaya kadar satışlarının iyi geçtiğini fakat özellikle son günlerde Türkiye'de yaşanan olaylardan sonra biraz düşüş yaşadıklarını, en kısa zamanda tekrar durumun düzeleceğine inandıklarını bildirdi. Thomas Cook yetkilileri ise Alanya ve Türkiye'de çok ciddi kayıplarının olduğunu önümüzdeki günlerde herhangi bir olumsuzluk olmaz ise son dakika satışları ile sezonun toparlanacağını söylediler. Şuanki kayıpları yüzde 60 seviyesinde.”
 
 
Basın mensuplarını davet edildi
 
Dahaoğlu, Alanya standını ziyaret eden, TV kanallarında görevli ve internet haberleri yapan basın mensuplarının Türkiye'de yaşanan terör olaylarını sorduklarını belirterek, “Bu eylemlerin dünya sorunu olduğunu izah ettik ve bölgemizde bu konularla ilgili bir durumun yaşanmadığını özellikle vurguladık. Büyük kitlelere hitap eden basın mensuplarını masraflarını karşılayarak Alanya’ya davet edebileceğimizi söyledik. Genel anlamda yapılan görüşmeler sonucunda şu ana kadar 10 bin rezervasyon söz konusu olan bu pazarımızda yolcu sayısı geçen yıla oranla yüzde 20 ekside seyrediyor” dedi. 
 

10-01-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar