26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
PRONTOTUR 2017'YE BÜYÜME HEDEFİ İLE GİRDİ
İzmir Çeşme'de gerçekleştirilen Acenteler Buluşması'nda konuşan Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, yeni yılda çift haneli büyüyeceklerini söyledi.
Prontotour, 7-8 Ocak 2017 tarihinde İzmir Çeşme’de gerçekleştirdiği Acenteler Buluşması’nda 2016 yılı ile ilgili performans rakamlarını ve 2017 hedeflerini açıkladı. 
 
2016’da yüzde 20 büyüdü
 
Prontotour, 2016 yılını yüzde 20 büyüme ile kapadı. Gemi ve nehir turlarının yanı sıra yurt içi ürünlerinde rekor büyüme yakaladıklarını belirten Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, “2016 seyahat endüstrisi açısından zor bir yıl oldu. Ancak markamızın gücü ve deneyimli kadromuz ile bu süreci başarıyla yöneterek büyümemizi sürdürdük. 2017 yılında da  yeni ürün ve projelerle sektörün en önemli oyuncusu olmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Yurt dışı turlarda yüzde 15 büyüdü
 
Yurt dışı turlarında her yıl tur programlarını genişlettiklerini ve yeni rotalar eklediklerini ifade eden Ali Onaran, 89 ülkeye dönük operasyon gerçekleştirdiklerinin de altını çizdi. Onaran, “2016 yılında misafirlerimiz İtalya, İspanya, Orta Avrupa, Benelüks ve Balkanlar dışında Dubai, Fas, Amerika, İngiltere, Baltıklar ve Uzak Doğu destinasyonlarına yoğun ilgi gösterdi. Yurt dışı turlarımızda kişi sayısında yüzde 10, ciro bazında da yüzde 15 artış yakaladık” şeklinde konuştu.
 
Ali Onaran acentelere ve basına hedeflerini anlattı
 
Gemi turlarına talep artıyor
 
2016 yılında gemi turlarında kişi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 20, ciroda da yüzde 42 artış yakaladıklarını kaydeden Onaran, “Yüksek fiyatlı gemi turlarımızı 2016’da daha fazla sattık.  2017’de gemi ve nehir turlarımızda yeni rotalarla seyahat severleri buluşturmayı planlıyoruz” dedi.
 
Kültür turlarında yüzde 90 artış
 
2016 yılında yurtiçinde, Kıbrıs ve kültür turlarında büyümeye devam ettiklerini vurgulayan Ali Onaran, kişi sayısı olarak bakıldığında kültür turlarında yüzde 90, Kıbrıs’ta yüzde 40 ve yurtiçi pazarda yüzde 35 artış yakaladıklarını sözlerine ekledi.
 
Prontoplus iki kat büyüdü
 
2016 yılında yurt içinde uçak+otel seçenekli paketler oluşturduklarını, yurtdışında ise “Şehir Kaçamakları” ile gezginler için keyifli seyahat rotaları belirlediklerini belirten Onaran, ayrıcalıklı deneyim arayanlar için iki yıl önce kurdukları ProntoPlus markasının her yıl yüzde 100 büyüdüğünü kaydetti. 
 
2017 hedeflerini açıkladı
 
2017 yılında çift haneli büyümeyi hedeflediklerini belirten Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, önümüzdeki yıl için değerlendirmelerde bulundu. 
2016 yılını bazı olumsuz gelişmelere rağmen büyüyerek kapattıklarını dile getiren Ali Onaran, 2017 için de beklentilerini şu şekilde açıkladı: “2016 yılı hepimiz için zor bir yıl oldu. Dünya turizminde büyüme hızı yavaşladı. Global anlamda gelişmekte olan ekonomilerin problemler yaşadığını gördük. Avrupa’da ve ABD’de yapılan seçimler, döviz kurundaki dalgalanma ve güvenlik odaklı tartışmalar 2017’nin de zorlu bir performans gerektirdiğini bize açıkça gösterdi. Bu noktada gerek marka kalitemize gerekse deneyimli kadromuza güveniyor ve 2017 yılı için çift haneli büyüme hedefi koyuyoruz. 2017 yılında da yeni ve özgün ürünler geliştirip acentelerimizle birlikte tüketiciye uygun fiyatlarla kaliteli tatil sunmaya devam edeceğiz. Tatilin bir ihtiyaç olduğu artık yadsınamaz bir gerçek. Bu bağlamda Prontotour her zaman farklı beklentileri dikkate alan, kendini yenileyen ve misafir memnuniyeti odaklı çalışan bir marka olacak.”
 
Öte yandan Ali Onaran, Prontotour’un birkaç yıldır gençlerin seyahat biçimlerini analiz eden çalışmalar yaptığını ve gençler için yeni projeler hayata geçireceklerini söyledi. Onaran, “Gençlerin seyahat ihtiyaçlarını doğru anlayıp onların beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak bir gençlik turizmi platformu geliştiriyoruz” dedi. 
 
Prontoplus yurtiçinde…
 
Çeşme’de düzenlenen Acentalar Buluşması’nda 2017 yılına ilişkin yenilikleri ise Prontotour Genel Müdürü Cenk Alptekin açıkladı. Markanın hedefleri konusunda bilgiler veren Alptekin şunları söyledi:
“Prontotour olarak zor ama verimli bir yılı geride bıraktık. Şimdi, 2017’yi en iyi performansla geçirmek için hazırız. Yurt dışı tur paketlerinde yeniliklerimiz devam ediyor. Uzak Rota ürünlerimizi çeşitlendiriyoruz. THY’li Küba, Sri Lanka, Güney Hindistan-Sri Lanka, Filipinler gibi yeni ürünlerimizi 2017’de satışa sunuyoruz. Ankara çıkışlı İtalya turlarımız satışa hazır durumda. 2016 yılında açtığımız Şehir Kaçamakları programımız devam ediyor, Balayı Turları ve 22 egzotik rotanın yer aldığı özel paketlerimiz 2017 yılında misafirlerimizi ilgisine sunmuş durumdayız. Gemi ve nehir turlarında geçen yılki rakamları korumayı hedefliyoruz.” 
Prontotour’un özel seyahatler için geliştirdiği ProntoPlus markasının her yıl iki katı büyüme gösterdiğini söyleyen Alptekin, bu yıl ProntoPlus’un macera, gurme, kültür, festival ve konserleri kapsayan farklı programları hayata geçirdiğini ifade etti. 2017’de Vedat Milor ile Gurme Turları başlatacaklarını müjdeleyen Alptekin, bir önceki yıl start verdikleri Yazarlarla Kitap Turu projesinin ProntoPlus ile devam edeceğini sözlerine ekledi.
 

Cenk Alptekin
 
ProntoPlus kalitesini yurt içine de taşıyacaklarını vurgulayan Cenk Alptekin, “Bu yıl hayata geçecek olan ProntoPlus Yurtiçi markamız ile yurt dışı turlardaki VIP hizmeti yurt içine de taşıyacağız. 2017’de ayrıca yurt içinde otel+uçak dinamik paketini hayata geçiriyoruz. ProntoBus projesi kapsamında 2017 yılında yeni otobüsleri filomuza kazandıracağız” dedi.
 
“Pazarlama kanallarımızı güçlendireceğiz”
 
Prontotour’un web sitesini tasarım ve altyapı açısından yenilediklerini söyleyen Alptekin, “Teknoloji yatırımlarımız devam edecek. Ayrıca seyahat endüstrisinde önemi günden güne artan dijital pazarlama kanallarını güçlü ve efektif şekilde kullanmayı sürdüreceğiz. #Prontoselfie ile misafirlerimizle daha güçlü bir sosyal medya etkileşim platformu oluşturmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Gençlik turizmi için iki yeni marka: Friends ve Piu
 
Öte yandan 7-17 ve 18-35 yaş arası gençlere hizmet vermek için iki yeni marka yaratan Prontotour, artık gençlerin dilinden daha çok konuşacak. Prontotour, 7-35 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere farklı konseptler ve destinasyonlarla tatiller sunacak. Tüm hazırlıklarının tamamlandığı gençlik turizmi markalarından Friends, 7-17;  Piu ise 18-35 yaş aralığındaki gençlere hitap edecek. 
 
Prontotour’un yeni markası Friends, hem ebeveynlerin çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri hem de çocukların ve gençlerin bireysel olarak çok büyük kazanımlara sahip olacakları kamp organizasyonlarını hedefliyor. 
Prontotour’un bir diğer gençlik markası Piu ise 18-35 yaş aralığındaki gençlerin talep ve istekleri doğrultusunda sunacağı tatil konseptleriyle, onlara farklı, yeni ve eğlenceli deneyimler yaşatmayı planlıyor. 
 
Gençler hikâyelerini Friends ve Piu markalarıyla yazacak
 
Prontotour iki yeni gençlik turizmi markasıyla, gençlerin hayatları boyunca anlatacak keyifli hikâyeler biriktirmesine aracı olmayı amaçlıyor. Bu amaçla gençlerin seyahat ederken gerçekten neler istediğini göz önünde bulundurarak yola çıkan Friends ve Piu markaları yeni deneyimler yaşamak isteyen, arkadaşlarına önem veren, yerlisi gibi gezmek isteyen, dünyayı görmek ve anlamak hevesinde olan tüm gençleri eğlenceye, maceraya, keşfe, kendi hikâyelerini yazmaya davet ediyor. 
 
Friends, 7-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere “bambaşka hikâyeler yaşamak için sen de gel” diye seslenirken Piu, 18-35 yaş aralığındaki gençleri “Dünyayı yaşamaya” çağırıyor.
 
 

09-01-2017 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.