22.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
TÜRK OTELLERİNE ÇİN'DEN ONLINE REZERVASYON İÇİN ÖNEMLİ İŞBİRLİĞİ
Ödeme ağı UnionPay, İş Bankası ve HotelRunner işbirliği ile sisteme üye oteller Çin de dahil olmak üzere pek çok ülkeden online rezervasyon alabilecekler.
Uluslararası ödeme ağı UnionPay, İş Bankası ve HotelRunner ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde, Çin’den Türkiye’deki otellerde online rezervasyon imkanı sunacak yeni bir hizmet başlatıyor.
 
UnionPay kart sahipleri bu hizmet sayesinde HotelRunner portföyünde bulunan otellerden rezervasyon gerçekleştirebilecek ve İş Bankası sanal POS’larını kullanarak ödeme yapabilecek. 5.8 milyar kart ile dünyanın en büyük ödeme ağlarından biri olan UnionPay International ve İş Bankası, bundan bir süre önce binlerce otel tarafından tercih edilen otel online satış ve kanal yönetim platformu HotelRunner ile önemli bir iş birliğine  imza attı. 
 
Bu iş birliği ile HotelRunner portföyünde yer alan oteller, başta dünya nüfusunun yaklaşık %20‘sini oluşturan Çin’den olmak üzere, dünyanın her yerinden, kendi web sitelerinden UnionPay aracılığı ile gerçek zamanlı online direkt ödeme kabul edebilecek.
 
HotelRunner kapsamında UnionPay hesabı açan ilk 50 otel, 127 ülkede 719 şehirde kullanılan HotelRunner’ın rezervasyon modülü, mobil uyumlu web sitesi, kampanya ve promosyon modülü ve daha birçok hizmetini kapsayan özel paketinden ücretsiz yararlanabilecek. 
 
 
İş Bankası, UnionPay International ve HotelRunner arasındaki bu iş birliği turizm sektöründe özellikle Çin turistleri çekmek ve yerli turizmi canlandırmak açısından büyük fırsatları beraberinde getireceği belirtiliyor.
 
Hedef 120 milyon Çinli
 
UnionPay International Orta Doğu Genel Müdürü Han Wang bu önemli iş birliği hakkında şu yorumları yaptı: “Bu güçlü iş birliğinin Türkiye’nin turizm kaynaklı gelirlerini olumlu yönde etkileyeceğine inanıyorum. Bu çalışma Türkiye’yi ziyaret edecek turistler çok sayıda avantaj sağlayacak. İstanbul, Ankara, Nevşehir, Denizli ve Konya dışında, Kapadokya gibi turistik bölgelerdeki işyerlerinin yüzde 70’den fazlası daha şimdiden UnionPay kartlarını kabul ediyor.” 
 
Projeyi değerlendiren İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen ise, "Son yıllarda başta Çin olmak üzere bütün Uzakdoğu ekonomisinin dünya ile entegrasyon alanları büyüdü. UnionPay kart sahipleri bankamızın sunduğu altyapıyı kullanarak vize, seyahat ve konaklama masraflarını kendi ülkelerinden ödeyebiliyorlar. Türkiye’ye geldikten sonra ise, 6,500 İş Bankası ATM’sinden nakit para çekebildikleri gibi, İş Bankası üyesi 450 bin işyerinden alışveriş yapabiliyorlar. HotelRunner ile gerçekleştirdiğimiz bu proje ile, kurmuş olduğumuz UnionPay ekosistemini güçlendirdik ve genişlettik. Ekosistem perspektifi ile tasarladığımız ve uyguladığımız bu iş birliğinin, ülkemize daha fazla turist çekeceğine, turizm sektörünü destekleyeceğine ve dolayısıyla ulusal ekonomimize fayda sağlayacağına inanıyoruz. Biz İş Bankası olarak her zaman, ulusal ekonomimize katkıda bulunacak ve daha fazla müşteriye ulaşmamızı sağlayacak uluslararası işbirlikleri ile faaliyet alanımızı genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.
 
HotelRunner Kurucusu ve CEO’su Arden Agopyan’ın yorumları ise şöyle: “Sektöre daima yenilikçi çözümler sunan ve otellerin online direkt rezervasyon oranlarını artırmalarına destek olan bir platform olarak, konaklama tesislerinin web siteleri ve rezervasyon modüllerinden online ödeme kabul edebilecekleri yöntemler arasına UnionPay’i de eklemiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu önemli entegrasyon ile ülkemize özellikle uzak doğudan yabancı turist talebinin artmasını ve otellerin, önemli bir nüfusa sahip Çin’den daha fazla online rezervasyon almasını sağlamayı hedefliyoruz.”
 

06-01-2017 12:33

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.