26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
SOÇİ 73 BİN YATAKLI BİR TATİL MERKEZİ OLDU
2014 Olimpiyat Oyunları için yapılan yatırımların sonrasında turizm merkezine dönüştürüldüğü Rusya'nın tatil destinasyonunda %100'e varan doluluk oranlarına ulaşıldı.
Türkiye’nin turizmde umut bağladığı en önemli pazarlardan olan Rusya’da iç pazarın güçlendirilmesi yönünde çalışmalar bir süredir devam ediyor. 
 
Özellikle Olimpiyat Oyunları için yapılan yatırımların turizm merkezlerine dönüştürüldüğü Karadeniz kıyısındaki Soçi kenti, Rus turiste yurtiçinde tatil olanağı sağlayan önemli bir destinasyon haline geldi. 
Rusya Başbakanı Dimitiri Medvedev, Soçi'de 200 bin kişiye konaklama hizmeti sunabilecek 73 bin oda bulunduğunu açıkladı.
 
Soçi’deki otellerin dolululuk oranlarından da memnun olduklarını kaydeden Dmirti Medvedev, Olimpiyat Oyunları için inşa edilen tesislerin kullanımının planlamalara uygun yürüdüğünü açıkladı. 
 
Gazetem.ru sitesinin haberine göre, Başbakan Medvedev, bölgedeki otellerin doluluk oranlarının yüksek olduğuna dikkat çekerek, Soçi’nin hem uluslararası tatil merkezi hem profesyonel sporcuların hazırlama merkezi hem de milyonlarca kişinin sevdiği bir tatil merkezine dönüştürülmesini öngördüklerini belirtti. 
 
Otel doluluk oranları yüzde 100’e ulaştı
 
Medvedev şunları söyledi: “Genel olarak bu planlar gerçekleştirildi. Dağlarda ve deniz kenarında bulunan tüm tesisler neredeyse tüm yıl boyunca kullanılıyor. Özellikle de burada çeşitli spor takımları antrenman yapıyor, büyük spor yarışmaları, festivaller, konserler, forumlar, konferanslar düzenleniyor. Böylelikle bu tesislerin doluluk oranı şimdiye kadar oldukça iyi. Soçi’de otel işletmeciliği de iyi. Herkes otellerin doluluk oranının şimdi %98-99, hatta %100 olduğunu dile getiriyor.“
 
''Soçiye'ye 42 yeni otel yapıldı, 73 bin oda var''
 
Başbakan, Soçi’de düzenlenen Olimpiyat için 42 yeni otelin inşa edildiğini ve 28 otelin restore edildiğini hatırlatarak şu an itibariyle mevcut olan otel kapasitesinin 200 bin kişinin yerleştirilmesine olanak sağlayan 73 bin oda olduğunu bildirdi.
 
 

06-01-2017 11:34

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.