22.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
ISPARTA TURİZMDE HAFTASONU SEPETİNE GİRMEK İSTİYOR
Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta'nın turizm potansiyelini değerlendirdi.
Antalya ve Ankara’ya yakın olan Isparta, turizmden daha çok pay almak istiyor.
 
Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Isparta'nın turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek özellikle hafta sonu sepetine girmenin önemine dikkat çekti. 
 
“Haftasonu turizmi için ideal bir bölge”
 
Ankara'da hafta sonu turizmi yapan seyahat acentesi temsilcilerini 14-15 Ocak'ta Isparta'da misafir edeceklerini söyleyen Vali Günaydın, gerçekleştirilen turizm çalıştayı sonrasında bir firmanın 2 bin kişilik bağlantı yaptığı bilgisini aldığını aktararak şöyle konuştu: 
"Turizm konusunda bir çalıştay yaptık. Çalıştaydan sonra bir arkadaşımız geldi 2 bin kişilik bir bağlantı yaptığını söyledi. Önümüzdeki hafta sonu Ankara'dan Türkiye'nin değişik yerlerine hafta sonu turizmi çalışan firmaları davet ettik, eğer siz neyi nereden alacağınızı iyi analiz ederseniz sonuç alırsınız. Isparta'mız haftasonu turizmi için çok ideal bölge. Bugün Ankara'dan otobüse binip Isparta'ya gelmeniz çok kolay. Şimdi hafta sonu turizmi diye bir kavram gelişti. İnsanlar Ankara'dan hafta sonu şuraya, buraya gidelim diyorlar. Ankara'dan hafta sonlan Karadeniz ve Ege turları yapıyorlar. Isparta'mız bu konuda bu pastadan yeterince pay alamamış. Önümüzdeki haftadan sonra bu konuda önemli mesafeler alacağız. Otobüsle Ankara'dan Isparta'ya gelmek 5-6 saat. Sadece Isparta'yı değil aynı zamanda etrafımızdaki vilayetlerdeki tarihi yerlerin kullanılması insanlara alternatifler sunacak.” 
 
“Yolun başındayız”
 
Turizm sektörünün, kendisiyle beraber yaklaşık 50'nin üzerinde sektöre ciddi katkı sağladığının altını çizen Günaydın, “Mesela bir topluluk olarak bir yere gidip kahvaltı yapacağız. Kahvaltıda yumurta yiyeceğiz. Bu gelen insanlann yiyeceği yumurtayı üreten bir sektör var. Turizm sektörü 50'den fazla alana katkı veriyor, istihdam yaratıyor. Bizim turizm anlamında yapmamız gereken çok şey var. Daha yolun başındayız ama bizim sahip olduğumuz çok büyük avantajlar var" dedi.
 

04-01-2017 09:43

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
EthemEsendemir
04-01-2017 11:10
Bilgi kanallari kullanimi
Isparta ili gercekten cok guzel bir il. Dogal guzellikler ve tarihi eseler ile dolu. Lakin bu eserler dijital ortamda iyi tanitilmalidir. Tanitim atagina Sosyal medya dan baslanmalidir. Google da Isparta ile ilgili arama yaptiginizda gezilebilecekyerler.com ve TripAdvisor cikiyor. Her iki site de ticari bir sitedir.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.