21.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
3 Yorum | Yorumlar
ALANYA'DA DOLULUK GEÇEN YILIN % 25 GERİSİNDE
ALTİD'in üyelerinden derlediği verilere göre, Mayıs ayının ikinci haftasında bölgedeki doluluk oranları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 geride.

 

Alanya Turistik İşletmeciler Demeği (ALTİD), Mayıs ayının ikinci haftasında bölgedeki doluluk oranlarını açıkladı. ALTİD’in üyelerinden derlediği verilere göre mayıs ayı ikinci haftası itibariyle otellerde doluluk oranı yüzde 60 düzeyinde. Buna göre doluluk oranları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 geride.
ALTİD’ten yapılan açıklamada doluluk oranlarının Haziran yüzde 65. Temmuz yüzde 75 gözüktüğü bildirildi.
Haziran ve sonrasına ilişkin rezervasyonlarda ise Rusya’dan artış olduğu belirtiliyor

 


17-05-2012 09:03

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
AlanyalıBM
09-02-2017 12:16
Vah Alanyam
Cennet Alanyam benim,Türkiyenin kapasite ve görsel zenginlik açısından en büyük türizm ilçesi.90 lı yıllar altındı.herşekilde kazanıldı.yanlış satış veyönetim politikaları ile ,bilinçsiz patron ve yöneticiler ile el birliğiyle maffettiler herşeyi,hepbana sistemi idi ve hala öyle.Vasıflı yerine köydaşlarını doldurdular otellerine yöneticiler noldu,2000 lere gelindiğinde vasıflı çalışanlar iş bulamaz oldular.o köylüler kek kük dille hala çalışıyor aynı yerde.Vasıflılar ise ordan oraya,geçmişe bakınca sigorta eksikleri,yapmayanlara ahlar falan,haksızda değiller.Bir büyük otel sahibinin canlı yayında bu sıkıntıları dile getiren işçiye cevabı hala kulaklarımda biz ne kazanıyoruz ki onlara verelimişte budur Alanya nın gerçeği.yazık ekmek yemeğe çalışan binlerce işçiye yazık yanlış politikalar ile turizmi bilerek bitirilen ülkeme...
Ayhan053
21-05-2012 14:30
Alanya Turizm neden kötü?
Alanyada yetişmiş eleman çok fazla, Alanyada İşletmeci yok. Herkes patrol olabilir otel açabilir para kazabilir ama herkes işletmeci (Yönetici) olamaz. Oysa Alanya dışındakiler Otel sahipleri otelin başında değiller bir bileni otelin yönetimini vermiş oda nasıl yönetileceği konuşunda bilgiye sahip olduğu için başarılı oluyor. Malesef Alanya da patrollar bir sene de işi öğreniyor ondan sonra da kendisi yönetmeye kalkıyor sonuç hüsran, Alanya bu düşündeden çıkamazsa hib bir zaman Turizmde ilerleme kaydedemez hep Akdenizdeki tüm Turizm bölgelerinden geri kalmaya mahkumdur. Diğer bölgelerden kalan artıklarla yetinmek zorundadır.
busecan
17-05-2012 12:07
alanya bölgesi,
yetişmis eleman bulamazsın,en ucuz işçiyi çalıştırırsın,doğru dürüst yemek vermezsin,yönetimsel yaptırımlara maruz kalırsın,her yıl bir sürü otel acarsın...kısacası alanya bölgesi akdenizin en berbat turizm bölgesi..elbette bikaç düzgün otel var ama alanya bölgesine eğitimli personel gelmiyor,elde kalanların yarısı cantasını alıp nasılsa iş bulurum diye gelen ve sahillerde yatan sansı yardım ederse iş bulan vasıfsız elemanlar...
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar