23.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Yazarlar - NECATİ DOĞRU
2 Yorum | Yorumlar
ÖLÜ KURBAĞA !
 
 
10 günlük tatil fırsatı, Yunanistan'ın Ege adalarına gezmeye, görmeye, yemeye, içmeye, eğlenip, enerji toplayıp dönmeye vidalanmış yeni dış turizm trendini hızlandırdı.
 
Eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel'in yakından izlediği verilere göre "iki bayram arasında * 1.5 milyon Türk vatandaşı tatil geçirmek için Yunanistan adalarına gitti" ve kişi başına en az 1000 dolar üzerinden "Yunan turizmine 1.5 milyar dolar" bıraktı.
 
Yunanistan, Yunanistan olalı böyle bayram görmedi.
 
Helal olsun! Iş bilenin.
Nasıl başardılar?
 
Nasıl oldu da "Ege adalarına turist çekmenin mukayeseli üstünlüğünü" Yunanistan ele geçirdi?
 
Türk adalarına bakın:
 
Denizi daha temiz.
 
Tabiatı daha güzel.
 
Otelleri daha yeni.
 
Personeli genç eğitimli.
 
Hizmet kalitesi yüksek.
 
Balığı taze.
 
Sebzesi bahçesinden.
 
Meyvesi dalından.
 
Güler yüzü de gönülden.
 
Niçin Türkler, uzun bayram tatillerini bu üstün özelliklere sahip kendi adalarının, koylannın turistik tesislerinde geçirmiyor da Yunanistan adalarını tercih ediyorlar?
 
Savaştan kaçan insanlar.
 
Cesedi sahile vuran bebekler.
 
Ölümüne kaçak yüklü tekneler.
 
Aynı Suriyeli sığınmacılar.
 
Avrupalı turistler, Suriye'deki kanlı hesaplaşmanın yarattığı korku ile hem Türk ve hem de Yunan adalarına gelip tatil yapmayı durdurmuşlardı.
 
Yunan adalan, bu krizi iki bayram arasında Türkiye'den gelen 1.5 milyon Türk turist ile atlattı.
 
Yunanistan gazetesi Kathimerini, "Adalarımıza tatile gelen Türkler kişi başına günlük 200-250 Euro harcıyorlar..." diye yazdı.
 
"Harcamadan çekinmeyen bonkör Türkler var olsunlar, sağ olsunlar, sayelerinde krizi atlattık" demek istedi.
 
Sebzeyi ve meyveyi, balığı, karidesi, kalamarı Türkiye'den almasına rağmen ve Izmir-Çeşme'ye sadece 9 mil uzaklıktaki
 
Sakız Adası, Kos Adası, Midilli ve diğer adalardaki restoranlarda yemek daha ucuz.
 
Bu ucuzluğu "içki üzerinde ağır vergi yükü olmamasından" sağlıyorlar.
 
Rahatlık var.
 
Özgürlük var.
 
Türkler, özgürlüğe, rahatlığa gidiyorlar.
 
Ceplerinde akrep yok.
 
Harcıyorlar, harcıyorlar.
 
Bütün bunlar karşısında Turizm Bakanlığı, onun metal yorgunu sık sık değiştirilen bakanları, Türkiye'nin Ege adaları otelcileri, turistik işletme sahipleri, adı büyük harflerle yazılan ve her fırsatta Cumhurbaşkanı ile Başbakan ile görünmeyi başaranlar, "Yunan adalarındaki rahatlığı, özgürlüğü, kalite standartlarını, temiz çevreyi, kazıklanmadık duygusuyla lokantadan ayrılmayı" 9 mil beride Türkiye'nin Ege adalarında sağlayamıyorlar.
 
Tamam!
 
Bunun ayıbı onlara.
 
Fakat Türkiye'nin Ege adalarının tamamında CHP'li belediyeler hakim.
 
CHP'li belediyeler niçin ölmüş kurbağa taklidi yapıyor da Türkiye'nin 10 günlük tatile uzatılan bayramlarında bonkör Türkleri kendi yönetimlerindeki adalara, kasabalara çekecek bir yeni belediyecilik modeli arayışına omuz vermiyorlar?
 
CHP belediyeciliğinin üstüne sinmiş ölü kurbağa yatışını atması gerekmiyor mu? ( Sözcü)
 

02-09-2017 12:22
Önceki Yazıları

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
metinsert
10-09-2017 12:32
cozum isteyenlere bilgi
sayin dante olu kurbaga taklidi yapan belediyeler icin bir cozum onerisi istiyorsunuz. herseyden once. buyuk sehir belediye baskanliklarinin vizyon gelistirmesi gerekir. maalesef bu yok , iste ornek mugla buyuk sehir ve bodrum belediyesi celiskisi, iste aydin buyuk sehir ve. kusadasi belediyesi, iste izmir buyuk sehir ve cesme belediyesi. artik butun guc buyuk sehir beskanliklarinda . yetki gocerilmedigi takdirde bir cozum goremiyorum. bodrum kivraniyor, gumusluk caresiz , koyler mahalle oldu , turkiyenin yerel ve genel idari sistemi cozumsuzluk getirdi. o nedenle yerel belediyeler olu kurbagi taklidi yapmiyor , gercekten olu durumdalar. anladiniz mi dante thinkpad bu durumda hic bir cozum olamiyor sorunlara ve diger konulara.
DanteThinkpad
04-09-2017 12:47
Mesele insanın kendisini özel hissetmesi
İnsanların yeni kültürler,yerler görmek istemesinden daha doğal bir durum yok.Özellikle ulaşımın hertürlüsünün çok uygun olduğu,yeni neslin paylaşım ekonomisi gibi trendlere çabuk adapte olması,ülkemizdeki SSS konseptinden sıkılmış beyaz yakalı gibi değişen toplumsal dinamikler vs. gibi.Herdefasında lüks tesislerde konaklayan insanlar yeni bir yer görmek için görece daha az lüks bir yeri tercih edebilir.İhtisası turizm olmayan yatırımcının yönettiği ve çalışanlarının misafirleri yarı aşağılar vaziyette Türklerdiye hitap ettiği tesisler sırf iyi inşaa edildi diye kimse doldurmak zorundada değil.Kabul edin yavaş yavaş vermeniz gereken mal ve hizmetleri tek seferde A.I sistemiyle verdiniz ve pazarlamada kullanılacak başka veriniz kalmadı.Kendi milletinin toplumsal davranış kodunu bilmeyen ve tüm işleyişini avrupalı emekli monoton hayatı düzenine göre şekillendirmiş sektör şimdi kendisinden daha hantal ve biçare belediyelere yükleniyor çözüm bulun,suç sizde diye.Çözüm nemi olabilir? Onu da herkonuda söyleyecek sözü olan,yurtdışı harçlarını 100 dolar yapın diyen turizm duayenleri söylesin.
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar