22.07.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Yazarlar - FARUK ESKİOĞLU
1 Yorum | Yorumlar
UÇAKLARDA GÜVENLİK YALANI

 

 
Toplum gündeminde KKTC’den yapılan Türkiye aktarmalı uçuşlar var…
 
Bu konuda iki kelam da ben etmesem dilim şişer hani…
 
İngiltere “Kuzey Kıbrıs’tan İngiltere’ye Türkiye üzerinden çıkış yapan tüm yolcuların el bagajları ve kargoda taşınan bagajları ile birlikte Türkiye’deki havalimanlarında indirilerek tekrar kontrolden geçirilmesi”ni istedi.
 
Oysa şimdiye kadar KKTC’den gelen yolcuların havalimanı güvenliğini boşa çıkaracak bir olayına da şimdiyşe kadar rastlanmış değil.
 
Bu güvenlik bahanesiyle yapılan bir tür ambargo ve siyasi bir karar… Bu saçma sapan uygulamanın en büyük mağduru da çocuklu aileler, engelli ve yaşlılar olacak.
 
Turizmciler, sivil toplum kuruluşları ayaklandı, Barones Meral Ece cevap alamadığı bir dolu mektup yazdı…
 
İşte Türkiye ve KKTC’nin basiretsiz  temsilcileri ile sabun köpüğü gibi bir kulisimiz olunca kendi yaygaramızı da kendimiz duyduk yine.
 
Bu saçma uygulamanın mimarı iktidardaki Muhafazakarlar o kadar yüzsüzler ki, bir de utanmadan bizden oy istiyorlar.
Muhafazakar Parti’de siyaset yapan toplum üyeleri uyuyor musunuz? Parti merkezine yığılın, gerekirse istifa edin.
 
Bu saçma uygulamanın önünde set olun!
 
Yok siz zahmet etmeyin isterseniz. Zaten seçim arifesi, siz bizden yalnızca oy isteyin!
 
Muhafazakar Parti Milletvekili ve yeni dönem adayı David Burrowes da bu uygulamadnın İngiltere hükümetinin değil tam tersi Pegasus’un başının altından çıktığını öne sürmüştü.
 
“Yalancının mumu yatsıya kadar yanar” derler, Burrowes’in mumu yatsıya kadar bile dayanmadı.
 
Ulaştırma Bakanı Chris Grayling bu uygulamanın İngiliz hükümetince “teröre karşı” alınan önlemlerin bir sonucu olduğunu söyleyiverdi. Üstelik yeni uygulamaya ilişkin Pegasus’a gönderilen resmi yazı da ortaya çıktı.
 
Daha önce de yazıp çizdim, uçakta tablet ve tırnak makası yasağı ile uğraşacağınıza uçakta yolcu beraberinde alkol (deodorant da dahil) ya da yolcuya alkol satışını yasaklayın diye. 
Neden mi? 
 
Çok basit! 
 
Uçakta ya da freeshop’ta iki şişe uçuz viski şişesi satın alın. Uçakta koltuğunuza yerleşin. Koltuktaki bilgisayardan “Şişeler… /
Lingo lingo lingolik / Irakı mı içtin sen bensiz / Çamura mı düştün a densiz” müziğini de bulun. 
 
Şimdi şişedeki viskileri (boşa götürmemenizi tavsiye ederim) önce bir güzel için, sonra boş şişeleri birbirine çarpın, alın size harbi kesici alet. 
 
Sakın kullanmayın hostese verin çöpe atsın! Ya da içmeyin, çorabınızı çıkarın şişenin içine sokun, alın size molotof kokteyl… Bunu da sakın kullanmayın, pilota verin “ben gönüllü bir güvenlik boşluğu bulucusuyum” deyin, kuleye bildirsin.
 
Tablet yasağını da anlayabilmiş değilim. Diyelim ki gerçekten bir tehdit unsuru… Yahu neden yalnızca 5 Ortadoğu ülkesi ve Türkiye? Bu işi yapacak terörist, tablet sasağı olmayan İtalya’dan biner Almanya’dan aktarır gelir Londra hava sahasında kullanır
 
Türkiye basınına yansıdığınca “tablet yasağının ardından, ABD ve İngiltere’ye gidecek yolcuların eşyalarının incelenmesi için Atatürk Havalimanı’na 2 adet tomografi cihazı getirilmiş. Gerekçesini de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, şöyle anlatıyor:
 
“Özellikle boarding esnasında, yolcunun arınmış sahaya geçip köprülerden uçağa gideceği sırada o bölgede tomografi cihazları yerleştirilecek. Orada ilave bir tomografi cihazı kurup yanındaki çantası, laptopu, sıvı ne varsa hepsinin tomografisi çekilecek.
Süreci başlattık. ABD ve İngiltere’ye giden yolcularda bu uygulamayı yaparak muhataplarımıza ‘Kurallar istediğinizin çok üzerinde, en son teknolojiyle donatılmış bir cihaz da kuruyoruz, müsterih olun’ diyeceğiz.”
 
ABD ve İngiltere vur diyor, bizimkiler öldürüyor. Bakanın “tablet yasağı ya bütün dünya için ya da hiçbirimiz için” diyerek itiraz edeceğine yaptığına bakın.
 
Allah size akıl fikir versin.
 
Bu güvenlik uygulamaları, haksız operasyonlara bir kılıftır, siyasi bir baskıdır. 
 
Korkuyla halkı yola getirme, baskı tasarılarını yasalaştırma, muhalifleri susturma taktiğidir. 
 
Yalan mı?
 

12-07-2017 09:54
Önceki Yazıları
THY GREVİ
14-10-2013 17:34 | Yorumlar

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
13-07-2017 09:36
Burasi Turkiye
Bu yorumu son 5-10 senedir gazete okumamis, televizyon seyretmemis biri icin yaptigimi dusunuyorum. Kucuk bir google arastirmasiyla bulunanlar: Turkiyede aktif halde olan 123 tane teror orgutu var. Istanbulun bazi bolgelerindeki kahvehaneler bu orgutlerin askerlik subesi gibi calisiyor. Birkac ay once Turk milletine hakaret davasiyla Ataturk havaalanina polis gozetiminde getirilen biri daha ucaktan inmeden bilinmeyen kislerin saldirisina ugrayip darp edildi. Tekrar edeyim. Bu kisi polis gozetiminde ve elleri kepelceli. Ucagin dibine kadar gelip butun guvenlik onlemlerini alt ust edenlere ne oldu belli degil. Eylem yapacak kisi baska bir Avrupa ulkesinden biner demissiniz. Baska bir bir ulkede o eylemciyi yakalarlar. Turkiyede de yakalarlar ama polis veya savci hatira fotografi cektirip saliverir. Isterseniz Google dan bakin bugune kadar kimler salinmis ve sonra buyuk eylemlere katilmislar. Bu yuzden diger ulkelerin bizden istedikleri guvenlik onlemleri az bile.
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar