22.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Günün Yorumu
Yazarlar

Gezinomi Tatil Otelleri

Otel bulmanın en kolay yolu
Yazarlar - ŞÜKRÜ SÜHA ŞEN
1 Yorum | Yorumlar
HAVUZ PROBLEMİ
Bir şehri 2 ana pazar en fazla 4 ay boyunca doldurabiliyor geri kalan aylarda yataklar boş kalıyorsa, aynı şehri 2 pazardan 1i ortalama  -% 45 ile yılı tamamlıyor, diğer pazarın uçuş izni açılalı daha 4 ay bile olmamışsa ve hala bütün umutlar sadece bu pazara bağlıysa, bu umut yatırımlarını durdurmuş otelcinin tekrar taşeronlarını göreve çağırtacak, baret taktıracak kadar büyük ama aynı zamanda boşsa, 2017 de doğru ve verilen hizmetin karşılığındaki fiyatlar ile satılması ne kadar mümkün, ve bu akmayan musluklar ile 2017 den umutlu olmak ne kadar doğru olur ?
 
Bu kayba uğrayan pazarlar yerine yeni pazarlar üretilemiyorsa, ülkeye katma değer ve döviz girdisi sağlayan, yerinde ihracat olan bu sektör hala hükümet kanadında yeterli ilgi ve destek göremiyorsa. Bu güzelim memleketimizin hala bir turizm master planı yoksa, söyleyin bana 2017 den umutlu olmak ne kadar doğru olur ?
 
Dolar kuru yükseliyor, buna bağlı olarak ithal olan tavuk yeminden canlı hayvana kadar her şeye otomatik olarak zam geliyor ve daha da gelecekse, güzelim memleketimize Ekim 2016 itibari ile 163 milyar dolar ithalat yapılmışsa, ama bizim dövizin yükselmesi ile uzaktan yakından bir ilgimiz yoksa.
 
Söyleyin bana 2017 den umutlu olmak ne kadar doğru olur ?
 
Bu turizmcinin havuz probleminin yanında 2"nci bir havuz olan medya varsa, o havuz her geçen gün doluyor, turizmcinin havuzuna su veren musluklar ise her geçen gün daha fazla kesintiye uğruyorsa, ve saymaktan imtina ettiğim buna benzer onlarca osuzluk içinde söyleyin bana, bu turizmcinin havuzu nasıl dolar ?
 
Ya da cümleyi bozdurmak farz hale getirilmişse, bu havuz nasıl TL ?

09-12-2016 08:57
Önceki Yazıları
KİM KİMİ TAŞIYOR
23-02-2018 16:54 | 3 Yorum | Yorumlar
GENÇ BİR OTELCİ OLARAK...
30-04-2016 11:43 | 1 Yorum | Yorumlar

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
 
Kullanıcı Yorumları
ahishavi
12-12-2016 13:38
Havuzlar Dolmuyor
Havuz problemlerine hep gıcıktım ama şimdi net söylüyorum Turizmde bu gidişle HAVUZLAR HEP BOŞ KALACAK !!! Yani Kan ve Göz yaşı olan bir ülkeye kimse gelmez. Siz gidermisiniz , kendinizi güvende hissetmediğiniz bir ülkeye ? Havuzlar o yüzden dolmayacak bu sene çünkü musluklardan Turist Akmıyor !!
Yazıya Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.