21.06.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

MARMARİS'TE BU YIL İKİNCİ FACİA ~ Tüm Yorumlar
DeryaKadıoğlu
06-08-2017 11:52
Tebrikler Yılgör bey
Politik sebeplere bağlamamak lazım. Bir otel yaptığınızda eğer işletmeyi bilmiyorsanız en büyük turizm teröristi sizsiniz demektir. Otel sahipleri kendi malını sanki deluxe otelzannediyorlar. Millet kapıda sıraya girmiş bekliyorlar. Ama öyle değil. İşletebilse kiraya mı verir.
İşletmeci-kiracı
05-08-2017 15:14
Tebrik
Yılgör bey gerçekten de çok iyi anlatmışsınız. Özellikle turizmde son 5 yıldır kiracılar olarak çıkmazın içindeyiz. Malsahipleri gerçekten de burunlarından kıl aldırmıyor. Oturdukları yerden bizi kullanarak para kazanma peşindeler. Olan bizlere oluyor. İnanın bazen olmadık şeyler düşünmüyor değiliz. Beceriksiz malsahiplerinin maskotu olduk. Ülke politikası demek istiyorum ama ülkemiz de önemli elbet. Kira fiyatı nasıl belirlenir risk payı nedir sektör sıkıntıda olduğu zaman kira fiyatlarında indirim yapalım mı hiç kale bile almıyorlar.
ErsinKaraman
05-08-2017 00:41
Kiracı
Biz de kiracıyız. Zarar yazıyoruz. Nasıl kurtaracağımızı da düşünüyoruz. Otel eski. Dökülüyor. Mal sahibinin umurunda değil. Aldığı oaraya bakıyor ama bu yıl kirayı ödemeyeceğiz. Teminat da vermeyeceğiz. Koştursun peşimizde. Otelinin eskiliğini malsahibi düşünmüyorsa ben niya düşüneyim. Artık günümüz turizminde para kazanmak çok zor. Hele otel kira ise imkansuz gibi. Maldahiplerinin kendileri zaten kazanamıyor. Bırakalım zarar etsinler. Debelenip dursunlar. Aslında kiracı ve otel sahibi ilişkisini çok iyi irdelemek lazım. Devletin madaya yatırması lazım. Kanunlaştırması lazım. Yazar arkadaşımız gibi kaç kişi çıkıp bunları cesaretle gündeme getirebilir?
ErcanB
02-08-2017 14:51
Kiracı - Otel sahibi ilişkilerini dile getirmek zor, güzel bir özet
Gerçekten de kiracılar ile otel sahipleri ilişkilerini dile getirmek zor. Otel sahipleri otellerinin yıpranmalarını da kiracılara yüklemeye çalışıyor. O kadar kazanamadıkları parayı isterler. Çek senet teminat alırlar. adamı kilitlerler. Otel eskiyince de kiracıya kızarlar. Bir kere 10 yıl kiracı olan ya da 15 yıl gibi süre kiracılara bakınız, otel bakım yapılsa da bir kere demode oluyor. Zaman değişiyor. Mutlaka güncellemek lazım. Tekonojik ve günümüz modasına göre uydurmak lazım. Hilton ve Sheraton dahi 20 yıl sonra eğer otel sahipleri yenilemeye biz karışmayız derse markayı bozmamak için çekiliyorlar. Evinizi dahi kiraya verseniz, 20 yıl sonra o ev yenileme istemez mi, komple kiracıya mı yenileteceksiniz?
ErsinKaraman
30-07-2017 23:01
turizmin bugünkü durumunun özeti bu
Gerçekten de turizmin bugünkü durumunun özeti bu aslında. Parası olan turizme giriyor ama işbilene teslim etmiyor. Etse de kullanmaya çalışıyor. Güvenmiyor. Kiraya mı veriyor yoksa saf mı arıyorlar. Kiracılarda da elbette sıkıntılı olanlar var. Bir kere yüksek kiraları kabul edenlerden de korkmak gerekir. Ne yapacaklar. Ne niyetteler? otelin adını bozup farklı bir işletmeye doğru mu gidecekler yoksa dolandırıcılık mı yapacaklar. Gerçek iş bilenler bulunmalı. Gerçekten kendi işini yapıp açgözlü olmadan işini idame ettirmek isteyenler bulunmalı
deryaakar
30-07-2017 13:26
Tebrikler
Yılgör bey özellikle sizin yazılarınızı takip ediyorum. Öyle sıradan boş konular değil de gerçekten sektörün en can alıcı asıl perde arkası kritiklerini dile getiriyorsunuz. Malum bir çoğu bu konulara cesaret edemez. Kiracıların en büyük yaşadıklaeı zorluklar. Tüm yükü kiracının üstüne atıp kenara çekilen otel sahipleri yüzünden sektörün aldığı yaralar malum. Hala 25 yıl öncek turizm gibi düşünenler var. Ama çağ yükseliyor. Rekabet yüksek. Gelişmek önemli. Sadece politik kınular değil. Turizm iyi bile olsa kendi kendimize kaybediyoruz. Kriz anınfa dediğiniz gibi iyiler daima kazanır. Bu sebeple krizlerde ilk kaybeden biz oluyoruz. Teşekkürler
Diğer Haberler
Yorumlar