26.05.2018
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Duyuru
2 Yorum | Yorumlar
'TURİZMDE FETÖ İMAMI KİM' DİYE SORMUŞTUK

15 Temmuz 2016’da Fethullahçı Terör Örgütü ( FETÖ)’nün darbe kalkışması sonrasında başlatılan arama soruşturma ve operasyonlar kapsamında çeşitli alanlarda bu örgütün yöneticileri oldukları iddiasıyla çok sayıda kişinin adı ortaya atıldı.

Güvenlik güçlerinin verdiği ve açılan dosyalarda da yer alan bilgilere göre kimi ordu, kimi polis. Kimi üniversite, kimi valiler, kimi finans kimi medya vs gibi kurum ve birimlerin imamıydı.
 
Biz de, her alana el atan bu melanet yuvasının turizmdeki faaliyetlerinin bilindiği, ama liderinin kim olduğunun bilinmediğinden hareketle “Turizmdeki FETÖ imamı kim” diye sormuştuk.
 
Nedense Başaran Ulusoy bundan alındı ve savcılığa başvuruphakkımızda şikayette bulundu.
 
Şikayet üzerine savcılığı ifade verdik.
 
Savcı şikayet konusu olan yazıyı sordu.
 
Yazıyı bizim yazdığımızı ve içindekileri aynen yinelediğimizi söyledik.
 
Savcı ifademiz üzerine inceleme yaparak Başaran Ulusoy’un şikayete konu iddialarının asılsız olduğu sonucuna varıldığını belirterek hakkımızda kovuşturma yapılmasına gerek olmadığına karar verdi.
 
Savcı kararını Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS)’nin yanı sıra aralarında İngiltere, Avusturya, ve Danimarka’nın da olduğu örneklere dayandırıyor.
 
Karar üzerine Başaran Ulusoy, maaşı TÜRSAB’tan ödenen avukat eliyle hakkımızda kovuşturma yapılmasına yer olmadığına ilişkin karara itirazda bulundu.
 
Ama oradan da sonuç alamadı.
 
Başaran Ulusoy hukuki dayanaktan yoksun gerekçelerle kendisini savunmak istiyordu. 
 
Ama olmadı. Bu da yargı kararıyla tescillendi.
 
Peki Başaran Ulusoy’un şikayet ettiği ama şikayeti yersiz bulunan o yazıda ne deniyordu?
 
İşte o yazı:
 
TURİZMDEKİ FETÖ İMAMI KİM?
 
Başında Fethullah Gülen’in olduğu Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) her yerde örgütlenerek faaliyet yürütmüş, hâlâ da yürütüyor.
Bu faaliyetleri silahlı kuvvetler, bürokrasinin her kademesi ve yargının bütün alanlarında, her sektörde ve il bazında, kendisinin atadığı ‘imam’lar ile yürütüyor.
 
PekiFETÖ’nün turizmdeki imamı kim?
 
Yurt genelinde ve uluslararası alanda böylesine yaygın ve sinsi faaliyet yürüterek örgütlenen FETÖ, turizme ilgisiz kalmış olamaz.
 
Yakalanıp ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılanlar arasında, kendi ifadelerine göre hayırlı bir iş yaptıkları düşüncesiyle FETÖ’ye parasal yardımda bulunmuş olanlar var. 
 
Başka türde ilişkileri olanlar da var.  
 
Ama bunlar FETÖ’nün turizmdeki imamları değil.
 
Bu arada turizm sektöründe ifadesi alındıktan sonra hakkında takipsizlik kararı verilenler ile hakkında 15 Temmuz'dan önce dava açılanlar da var. 
 
Bunlar, haklarında dava açıldığını öğrenmelerinden hemen sonra "Cemaatle ilişkilerin kestiklerini" söylemişlerdi.
 
15 Temmuz'daki başarısız FETÖ kalkışmasından önce de savcıya verdikleri ifadelerde itirafçı gibi bilgiler verdikleri görülüyor.
 
Aynı kişinin sahibi olarak bilinen tesislerin esas sahibinin, o zaman “F tipi yapı" olarak bilinen FETÖ olduğu, O’nun "emanetçi" olduğu basında yer almıştı. 
 
Bunlar, başta Rusya olmak üzere, FETÖ’nün tipik takiye araçlarından olan vakıflarda başkanlık düzeyinde yöneticilikler de yapmışlardı.
 
Şimdi, amiyane deyimle, FETÖ’ye selam veren kişiler bile gözaltına alınıp tutuklanırken, bu melanet yapı ile ilişkileri para yardımında bulunmanın çok ötesinde olan, temsilcilikler düzeyinde ilişkide olanlar nerede?
 
Bu arada FETÖ operasyonunda gözaltına alınanların ifadelerinden FETÖ’ün finansal operasyon amaçlı olarak kurduğu ve faaliyette olduğu süre boyunca bu görevi yerine getiren Bank Asya ile başında bulunduğu meslek örgütünü kurumsal bazda ilişkiye geçirenler var.
 
Bunların başında Başaran Ulusoy geliyor. 
 
Başaran Ulusoy, başında bulunduğu Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)’ı FETÖ’nün Bank Asya’sı ile Hac ve Umre organizasyonları üzerinden çok yönlü ilişkiye geçirdi.
 
Örneğin Hac işi yapan acentelerin bu iş için vermeleri gereken teminat mektuplarının bu bankadan alınması için TÜRSAB’ın Bank
Asya ile anlaşmasını da içeren çok yönlü ilişkiler var...  
 
Adım adım geliştirilen ilişki, Turins adıyla ortak sigorta şirketi kurulmasına kadar uzandı. 
 
Hükümetin 'paralel yapı' dediği FETÖ’ye karşı operasyonlara başlaması üzerine Başaran Ulusoy bu şirketi geçtiğimiz günlerde elden çıkardı.
 
FETÖ’cü olduğu tescilli kişileri sigorta şirketine yönetici yapmakla yetinmeyen Başaran Ulusoy,  bunlara o şirketten hisse de vermişti. 
 
Daha da ötesini söyleyelim: Bunlardan birini TÜRSAB Mali Müşaviri yaptı. 
 
O kişinin Turizm Bakanlığı'nda iken FETÖ’cülük faaliyetleri basında yer alınca konu yargıya bile taşınmıştı.
 
Başaran Ulusoy’un danışmanı olan o kişi şimdi nerede, ne yapıyor?
 
Bu noktada Başaran Ulusoy’un hem TÜRSAB’ın Hac ve Umre organizasyonu yapan üyeleri ve kurumun bu konudaki çalışmaları, hem de kurumsal bazda Bank Asya ile ilişkilendirilen faaliyetleri incelenmelidir. 
 
Aynı şekilde Bank Asya ile kendi adına ve kurum adına kefaletler ile sağlanan kredi işlemleri incelenmelidir
 
Hac ve Umre organizasyonu yapan acenteler üzerinden yürütülen faaliyetler öyle bir hale geldi ki, bunların sayısı hızla arttı. 
 
Öyle ki, bu yapı TÜRSAB genel kurullarında yönetimi belirleyecek duruma geldi.
 
Başaran Ulusoy’un 19 yıldır o koltukta oturmasında FETÖ’cü Bank Asya üzerinden yürütülen bu ilişkinin rolü ve etkisi incelenmeye değer bir konudur.
 
FETÖ ile ilişkiler konusunda şimdi "kandırıldık" açıklamaları moda.
 
Ama Başaran Ulusoy'un bu konuda kandırılması sözkonusu değil. O'nun Bank Asya ile ilişkileri  bilerek, teammüden ilişki.
 
Kendisi ile ilgili bu konu gündeme geldiğinde ise konuyu "Ben her devrin adamıyım" anlamında, "Benden paralel olmaz, ben olsa olsa üçgen olurum" gibi laflarla kendince geçiştirmişti.
 
Bunlar ilk aklımıza gelenler.
 
FETÖ’nün turizmdeki faaliyetleri bununla sınırlı değil.
 
FETÖ’nün turizmdeki ilişkileri ve faaliyetleri ciddi biçimde araştırılmalıdır.
 
15 Temmuz’daki kalkışması ezilen bu melanet yuvasının her alanda olduğu gibi turizmde de bir "imam"ı olduğu muhakkak.
 
Ama o kişi Başaran Ulusoy değil. O, FETÖ'cü de değil.  O hiçbirşey değil. 
 
Turizmdeki FETÖ imamı ortaya çıkarılmalı.
 

16-02-2017 03:43

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
sky
22-02-2017 11:41
kim
bu fettullah imamı fettah tamince olmasın .. nasıl bir ilişki yuvası var anlamıyorum. erdoğanın da arkadaşı bu... oğlunun düğünüde burada yapıldı
Selimcan
17-02-2017 09:01
O zaman Sayın Ulusoy kimdir, necidir?
Ama o kişi Başaran Ulusoy değil. O, FETÖcü de değil. O hiçbirşey değil. Turizmdeki FETÖ imamı ortaya çıkarılmalı.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim yada Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar

ucuz uçak bileti plusFLY.com'dan alınır.